artykuły

HTC Titan i HTC Sensation XL – Windows Phone Mango kontra Android 2.3 w bliźniaczych smartfonach

Który system wolisz?

107
6 stycznia 2012, 18:00 Mieszko Krzykowski

HTC Sensation XL

 

Podobieństwo Sensation XL do Titana jest uderzające. Rodzinne koneksje zdradza rozmiar i masa sprzętu, które są prawie identyczne. Obudowa również jest wykonana głównie z aluminium i ma drobne, plastikowe wstawki w górnej i dolnej części tyłu, ale jej kształt jest trochę bardziej obły, dzięki czemu Sensation XL leży w dłoni odrobinę wygodniej. Kolorystyka urządzenia też jest inna, mniej „poważna”, głównie dzięki białym plastikom i czerwonemu logo Beats Audio na jednym z plastikowych elementów. Teoretycznie smartfon ten jest kierowany do młodych użytkowników, którzy lubią słuchać muzyki, więc trochę „lżejszy” wygląd i logo producenta sprzętu audio są jak najbardziej wskazane. Niestety, z jakiegoś powodu nasz egzemplarz testowy miał drobne problemy ze spasowaniem elementów: plastiki wyraźnie skrzypiały przy jakimkolwiek nacisku, co nie powinno się zdarzać w produkcie tej klasy.

Rozmieszczenie przycisków i złączy jest prawie identyczne jak w Titanie, ale także pod tym względem można znaleźć pewne różnice. Na przykład z jakiegoś powodu zrezygnowano ze spustu „migawki”. Poza tym wydało nam się, że przyciski regulacji głośności działają trochę bardziej „gumowo” i trudniej wyczuć moment zadziałania, co powoduje, że korzysta się z nich trochę mniej wygodniej. No i pod ekranem znajdują się cztery przyciski systemowe, a nie trzy, co jest związane, oczywiście, z zainstalowanym systemem operacyjnym.

Od środka XL również wygląda bardzo podobnie do Titana: ten sam akumulator, takie samo rozłożenie elementów, w tym styków i złączy, itd. To potwierdza, że pod warstwą plastiku jest dokładnie taka sama płytka drukowana. Na dodatek Sensation XL tak samo jak bliźniak nie został wyposażony w slot na karty microSD, który mimo dużej ilości wybudowanej w urządzenie pamięci byłby mile widziany.

3