Dźwięk
Artykuł
Dawid Grzyb, Sobota, 26 listopada 2011, 21:15
Zgodnie z obietnicą powracamy do komputerowego sprzętu audio, który nie kosztuje majątku. Na warsztat wzięliśmy następne trzy pary kolumn, ale tym razem są to aktywne zestawy 2.0, czyli pozbawione subwoofera, co jednak nie oznacza, że cierpią na niedostatek niskich tonów.

Wstęp

Tym razem do redakcji trafiły trzy aktywne zestawy stereofoniczne, zauważalnie różniące się gabarytami. Każdy składa się z pary kolumn. Największą zaletą takich skrzynek jest to, że jedna jest „matką”, wyposażoną we wzmacniacz, do której podłącza się drugą. Dla użytkownika oznacza to mniej więcej tyle, że nie musi wydawać pieniędzy na dodatkowy, zewnętrzny wzmacniacz, bo jedyne, czego potrzebuje, to źródło i transport, czyli w większości przypadków komputer z kartą dźwiękową. Choć urządzeń, które da się podłączyć do aktywnych kolumn, jest znacznie więcej.

No dobrze, to gdzie jest haczyk? Tak naprawdę go nie ma, nie tym razem. Wybór w praktyce sprowadza się do tego, czy para skrzynek zmieści się w miejscu docelowym. Te, które właśnie zamierzamy przedstawić, do najmniejszych nie należą, chociaż mieliśmy już do czynienia ze znacznie większymi. W świecie drogiego audio rozwiązania aktywne to rzadkość. Ale jeśli w grę wchodzi ustawienie na biurku i w ogóle wtedy, gdy miejsce do zagospodarowania jest mocno ograniczone, a o użyciu subwoofera nie ma mowy, zestawy aktywne to strzał w dziesiątkę. Zresztą tak jest prościej dla użytkownika: kupić gotowe rozwiązanie bez zastanawiania się, jakie wzmocnienie sygnału będzie potrzebne. 

Do testów otrzymaliśmy sprzęt trzech firm, z którymi już mieliśmy do czynienia na łamach PCLab.pl. Produkty firmy Microlab są wyjątkowo lubiane, głównie za jakość wykonania oraz brzmienie, dlatego nie mogło ich zabraknąć. Edifier to też producent koncentrujący się w dużym stopniu na komputerowym audio, również nienagannie wykonanym, który jednak ostatnim razem nas zawiódł. Czy była to jednorazowa wpadka, czy idzie za tym coś więcej? Modecom zaś stara się już od jakiegoś czasu nawiązać walkę z rywalami, m.in. z dwoma wymienionymi, i widać, że ma na to całkiem niezły pomysł. Dlatego postanowiliśmy dać szansę wykazania się najnowszemu zestawowi rodzimej firmy.  

 

Ocena artykułu:
Ocen: 13
Zaloguj się, by móc oceniać
Violator (2011.11.26, 21:32)

0%
Kenjiro @ 2011.11.26 21:29  Post: 520667
Cóż, podtrzymam swoje zdanie wyrażone przy poprzedniej recenzji, iż za niewiele więcej można mieć dużo więcej ;).


Z pewnością. Tylko... skąd możesz to wiedzieć, skoro nie słuchałeś :)?
ALTON (2011.11.26, 21:34)
Ocena: 6

0%
Znowu zabrakło zdjęć wnętrza..
HΛЯPΛGŌN (2011.11.26, 21:42)
Ocena: -1

0%
up.

A cóż ty byś chciał tam w środku oglądać. Nie ma nic szczególnego za taką kasę. Modecom widzę znowu się wykazał. całkiem dobrze się prezentują te zestawy.
Cień^ (2011.11.26, 23:31)
Ocena: 16

0%
Relativy @ 2011.11.26 22:16  Post: 520673
A ja zapytam czysto praktycznie.
Po co wygrzewacie głośniki? Przecież większość ludzi kupując głośniki do komputera, ma to głęboko gdzieś. Włącza kompa i ma grać. Sprawdźcie więc też jak to gra bez wygrzewania, będzie wtedy bardziej odpowiadać warunkom 'domowym'


Przecież im też się 'wygrzeją' po jakimś czasie użytkowania...
kangur88 (2011.11.27, 01:03)
Ocena: 1

0%
Super test, czyli jednak przy niskiej cenie brać 2.0.
Trochę zdziwił mnie to że najlepiej wypadł zestaw z najmniejszymi przetwornikami średnio-niskotonowymi. Mała uwaga według mnie podając wielkość przetworników powinieneś zdecydować się na jedna jednostkę i konsekwentnie ją stosować, a tutaj są mm, cm i cale.

A jeszcze poprosiłbym o odpowiedź jak przy tej trójce wypadają zbliżone cenowo testowane Geniusy SP-HF2020.
Zaloguj się, by móc komentować
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane