Zestawy komputerowe
Artykuł
Łukasz Marek, Poniedziałek, 9 stycznia 2012, 06:00
Mając dużo pieniędzy do wydania na wymarzony sprzęt, należy jak najszybciej przemyśleć przyszły wybór, w końcu niezależnie od ceny chodzi o to, aby komputer zestarzał się jak najpóźniej. Ale nie każdy ma ochotę śledzić rynek podzespołów, aby wiedzieć, co najlepiej kupić. Dla tych, którzy po ciężkiej pracy chcą po prostu wcisnąć przycisk zasilania i porządnie zagrać, nie martwiąc się niczym więcej, Asus ma w ofercie specjalne komputery PC z serii CG.

Wstępniak

Obecnie wiedza entuzjastów, którzy posiłkują się testami profesjonalistów, wykracza daleko poza rozumowanie przeciętnego człowieka. Ktoś taki nie tylko sam wszystko wybierze, ale też kupi, złoży, podkręci – i będzie cieszyć się bardzo wysoką wydajnością, nieosiągalną dla statystycznego Kowalskiego, którego szczytem marzeń jest włączenie komputera i uruchomienie gry. Jednak nawet wśród zapalonych graczy lubujących się w grafice współczesnych gier zdarzają się sprzętowi laicy. Dla nich buduje się gotowe zestawy, które jednak zazwyczaj są niezbyt zręcznie dobraną grupą podzespołów. Wystarczy wejść do jednego ze sklepów popularnych sieci: takich maszyn, wg zapewnień sprzedawcy i producenta gotowych do użycia i superwydajnych, nie brakuje. Tymczasem pod krzykliwymi naklejkami często można znaleźć konfiguracje składające się z procesora za 300–400 zł, karty graficznej za tyle samo i 2 GB pamięci.

Chcesz wygrać ten komputer? Weź udział w konkursie!

Na szczęście są osoby, które rozumieją, że takich zestawów nie należy kupować, a już na pewno nie z myślą o grach. Nawet jeśli mają stosunkowo małe rozeznanie na rynku PC, wiedzą, że komputer do gier wcale nie tak łatwo złożyć, i powierzają to zadanie innym, którzy lepiej się na tym znają. Można zaangażować znajomego, ale rzadko kto ma na tyle specjalistyczną wiedzę, aby zestawić kilka najważniejszych podzespołów w odpowiedni sposób, podkręcić je i oddać gotowe użycia w stanie „podłącz i zapomnij”. To raczej wyzwanie dla firm, które wiedzą, co robią. Przykładem takiego produktu jest zestaw firmy Asus z serii Republic of Gamers, oznaczony jako CG8565 Tytan.

Sprzęt można skonfigurować zależnie od potrzeb i budżetu. Częścią wspólną jest obudowa, płyta główna oraz karta dźwiękowa.

Ocena artykułu:
Ocen: 17
Zaloguj się, by móc oceniać
Emblemat (2012.01.09, 06:58)
Ocena: 20

0%
Odniosłem wrażenie jak bym czytał 'Artykuł Sponsorowany' tylko że raczej przez konkurencje, Asusa :)
=-Mav-= (2012.01.09, 07:16)
Ocena: 10

0%
Obudowa miała chyba przypominać stylistycznie np. Asusa G73, a wyszedł faktycznie jakiś uboot. Jak ktoś chce mieć wydajny zestaw a się na tym nie zna to dlaczego nie, może kupić, ale chłodzenie to faktycznie porażka. Jak dla mnie hałas w zestawie za taką cenę to dyskwalifikująca wada.
Mr.FrOsT (2012.01.09, 07:50)
Ocena: 12

0%
Mam dzwięk jak w pc za 13.5k zł + 500 do'' rispektu'' !

Ciekawe ile egzemplarzy sprzeda się w pl.
bic44 (2012.01.09, 07:57)
Ocena: 6

0%
Zestawianie gotowych profili oc z tym, co ludzie podają w sygnaturkach jest niesmaczne,

osiągane temp wskazują, że napięcia są dobrane tak, aby najgorsza sztuka cpu, która trafi do tego konfigu działała poprawnie, ergo Vcore jest zapewne chore, a nie zwróciliście na to uwagi (naturalnie to również, a może przede wszystkim słaby układ chłodzenia).

Testowaliście to mobo, więc czemu się dziwicie teraz rozkręcaniu wentyli przy włączeniu (it's not a bug, it's a feature, a przynajmniej takie mam wrażenie, ponieważ u mnie tak działa, niezależnie od softu).
Flimi01 (2012.01.09, 08:22)
Ocena: 16

0%
Ponad 70 stopni CPU w BF3 w komputerze za 13,5k bezcenne.
staffer (2012.01.09, 08:58)
Ocena: 14

0%
Mała uwaga: przy grafikach tej klasy rozdzielczość do testów jest trochę mało poważna - skoro kogoś stać na komputer w cenie przeciętnego polskiego samochodu, to stać też i pewnie na monitor z rozdziałką 2560x1600...
Do tego wykresy pomylone - więcej klatek w trybie z AA i AF niż w czystym fullHD...
Kalsiver (2012.01.09, 09:34)
Ocena: 3

0%
Co do głośności na początku to taki tego urok, z czego ja się nie dziwie bo przy włączaniu idzie straszny szlag od zasilana na podzespoły... (Kto miał elektronike ten wie).
Mnie ta obudowa przypomina czołg SU-18 http://img3.imageshack.us/img3/1408/worldo...20110930144.png
Straszne przepłacenie, mogli bardziej z chłodzeniem się postarać...
90 stopni na wypalaniu o_O u mnie to na 4,6GHz ma 75 stopni Celsiusza max !
Alejajca (2012.01.09, 09:37)
Ocena: 6

0%
Wygląd - kandydat do miana brzydoty roku.
Głośność pracy/temperatury podzespołów - dyskwalifikacja. Za tą cenę można było użyć naprawdę porządnego chłodzenia wodnego.

Generalnie ciężko to nazwać nawet ciekawostką, bo wygląd odrzuca.
AmpliDude (2012.01.09, 09:46)
Ocena: 5

0%
W tych tabelkach 'Wydajność w grach' ewidentnie ktoś robił kopiuj-wklej ;) ale z was lenie...


[edit]
A co do zestawu - nie wiem do kogo skierowany jest ten produkt, chyba do pro graczy, którzy mają sponsora. W większość przypadków ludzie kupują zestawy w cenie 2-4 tys zł. i to im wystarcza do grania - tak, na maks rozdzielczości i full detalach sobie nie pograją, ale nie będą musieli cały rok pracować, żeby go kupić.
Zaloguj się, by móc komentować
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane