artykuły

Evolve Solaris, Ellion TVRoi T1, Cideko Simple Box for TV – trzy odtwarzacze multimedialne z Androidem

Android prawie w telewizorze

29 28 listopada 2011, 06:00 Marcin Karbowniczek

Evolve Solaris – funkcje dodatkowe

Dodatkowe aplikacje w Solarisie można instalować, korzystając z pakietów APK. W konfiguracji fabrycznej z urządzeniem dostarczane są narzędzia do obsługi witryn Picasa i YouTube. Dostępny jest też menedżer plików i wspomniana już przeglądarka internetowa.

 

Interfejs programów aplikacji jest raczej kiepski. Zdecydowana większość z nich wygląda jak we wczesnym stadium rozwoju. Idealnym przykładem jest menedżer plików:

 

Menedżer plików w pełnej krasie

Moduł Picasa czy aplikacja do YouTube'a nie wyglądają dużo lepiej, a ich funkcje są ograniczone do minimum: logowanie, ulubione, wyszukiwanie, najlepsze itp.

 

 

 

 

 

Moduł YouTube pozwala wybrać rozdzielczość i format strumienia do pobrania

 

Z samymi filmami i zdjęciami oglądanymi w ten sposób praktycznie nie da się niczego zrobić, nawet ich zapisać. Są to po prostu oddzielne, niezależne aplikacje do przeglądania niektórych witryn internetowych.

Dodatkowe narzędzia można pobrać z serwisu Kudroid.com. Trzeba przyznać: jest ich tam niemało, ok. 300, z czego większość to gry. Pakiety są tam podzielone na cztery kategorie: „narzędzia”, „gry”, „multimedia” i „aplikacje”. Wśród nich można znaleźć kilka popularnych, takich jak SoundHound, ale część jest tylko w wersji chińskojęzycznej. Ponadto na stronie znajdziecie forum dyskusyjne, na którym można porozmawiać na temat oprogramowania – pod warunkiem że zna się język chiński.

 

 

6