artykuły

Evolve Solaris, Ellion TVRoi T1, Cideko Simple Box for TV – trzy odtwarzacze multimedialne z Androidem

Android prawie w telewizorze

29 28 listopada 2011, 06:00 Marcin Karbowniczek

Wygląd – Ellion TVRoi T1

Wbrew pozorom Ellion nie jest dla nas nowym producentem. Urządzenia tworzone przez – jak się domyślamy – ten sam zespół pracowników, tyle że pod marką Hyundai, mieliśmy już okazję testować. Da się to zresztą dosyć szybko dostrzec, porównując obudowy Elliona TVRoi T1 i Hyundaia MBox L110. Wyjąwszy malowanie są identyczne.

Na froncie są tylko logo i czujnik podczerwieni do pilota.

Z tyłu umieszczono: gniazdo zasilania, dwa USB 2.0, wejście do podłączenia zewnętrznego czujnika podczerwieni, port HDMI, LAN, analogowe wyjście audio-wideo w postaci trzykanałowego minijacka oraz cyfrowe elektryczne wyjście audio.

Czytnik kart pamięci znalazł się na boku urządzenia.

Do sterowania odtwarzaczem dostaliśmy nie tylko pilota, ale i myszkę. Pilot w pewnym sensie jest identyczny z pilotem do Solarisa, ale ma nieco inaczej podpisane przyciski. Naszym zdaniem – nieco lepiej, choć i tak wszystko zależy od tego, jak zaprogramowano ich działanie.

Dołączona w zestawie myszka bezprzewodowa to produkt na wskroś chiński. To pierwsze określenie, jakie przyszło nam do głowy, gdy z niej korzystaliśmy. Jest wykonana z takich sobie materiałów, które na dodatek są średnio spasowane. Ot taniutka, chińska myszka optyczna. Ale działa i poza jakością wykonania nie mamy jej czego zarzucić.

W zestawie otrzymaliśmy też kabel HDMI i zasilacz.

 

Wideo H.264/AVC, WMV9, RMC, MPEG-1/2/4, MPG, IFO, VOB, MPEG-2 Transport Stream [.TS, .M2T, .M2TS, .MTS], HD AVI [AVI, DivX], Matroska [.MKV], RMVB (do 1080p)
Inne:
- obrazy ISO płyt DVD, kopie płyt DVD (IFO) – pełne odtwarzanie z nawigacją
- obrazy ISO płyt Blu-ray (nawigacja uproszczona, bez menu, opcja zmiany napisów i ścieżki audio)
Napisy

TXT, MicroDVD [.sub], SubRip [.srt], Sub Station Alpha [.ssa], Sami [.smi], ASS [.ass] IDX-SUB, PGS (format Blu-ray, odczyt z plików M2TS), Pełna obsługa napisów (i innych opcji) w kopiach DVD (ISO/IFO), obsługa napisów wbudowanych w pliki MKV (w ramach obsługiwanych formatów) z opcją przełączania na pliki zewnętrzne, opcja zmiany położenia (w pionie), wielkości, kolorów (6 ustawień) oraz synchronizacji czasowej z obrazem; pełna obsługa napisów z polskimi znakami

Audio MP3, OGG, WMA, WAV, FLAC (w tym 96/192 kHz, 24-bitowy, 2-kanałowy w trybie passthrough przez HDMI), DTS: dekodowanie do 2.0, tryb passthrough 5.1
Dolby Digital (AC3): dekodowanie do 2.0, tryb passthrough 5.1
DTS-MA/HR: dekodowanie do 2.0
Grafika JPEG, BMP, GIF

 

3