artykuły

Manta V5 i Scythe KroCraft + Kama Bay AMP Kro – dwa nietypowe zestawy 2.0

Dźwiękowy teatr osobliwości

49 10 grudnia 2011, 12:59 Dawid Grzyb

Budowa – wzmacniacz od środka

Wzmacniacz od środka nie jest przesadnie skomplikowany: główna płytka drukowana, dwie mniejsze, dwa transformatory i plątanina kabli. Widzieliśmy już gorszy nieład i kompletnie nam to nie przeszkadza, ale zaniepokoił nas niechlujny montaż. Otóż dwa transformatory były wyjątkowo lekko przykręcone do górnego fragmentu obudowy, a jej spód przymocowano wkrętami różnej długości. To detale, ale źle świadczą o podejściu producenta.

Kliknij mnie

Terminale głośnikowe od środka zostały przytwierdzone dużymi śrubami do niewielkiego laminatu, połączonego z pozostałymi elementami za pomocą plastikowych gniazd, a nie lutów.

Dwa mniejsze transformatory wewnątrz aluminiowej obudowy to nie wszystko. W plastikowej skrzynce na zewnątrz, tuż za lampami, znajduje się ten główny, ale nie mieliśmy się do niego jak dobrać.

Fragment analogowego pokrętła regulacji głośności wygląda od środka tak, jak gdyby miał się zaraz urwać. Nie jest częścią głównego laminatu i nie został do niego przylutowany, a jedynie podłączony za pomocą modularnych gniazd. 

5