Multimedia i gadżety
Artykuł
Marcin Karbowniczek, Sobota, 5 listopada 2011, 11:00
Użytkownicy systemów RTV są przyzwyczajeni do sprzętu o dużych gabarytach. Wieże stereo, magnetowidy, odtwarzacze DVD i Blu-ray – większość z nich ma standaryzowane wymiary. Niektórzy producenci sieciowych odtwarzaczy multimedialnych biorą pod uwagę to przyzwyczajenie i tworzą produkty większe, niż to konieczne, by zmieścić wszystkie podzespoły takiego urządzenia. Są jednak osoby, które preferują mniejsze konstrukcje. Z myślą o nich firma A.C. Ryan wprowadziła odtwarzacz PlayON! HD mini.
Większego brata tego modelu przedstawiliśmy w teście 20 odtwarzaczy multimedialnych. Nie podobało nam się wtedy wolne działanie, interfejs użytkownika, a ponadto sprzęt był dosyć głośny podczas dużego obciążenia pracą. Czy wersja mini pozbawiona jest tych wad? Mieliśmy nadzieję, że tak, gdyż urządzenie zostało wyposażone w nowszy interfejs użytkownika, GUI 2.0, dostępny także dla posiadaczy większego PlayON!-a. Dlatego należy się spodziewać, że wyniki testów kompatybilności oraz uwagi co do samego interfejsu graficznego będą miały też zastosowanie w przypadku tamtego odtwarzacza.

 

Wygląd

Dostarczany w niebieskim pudełku odtwarzacz przypomina starszego brata. Ma bardzo podobny kształt, tyle że mniejszy. Stworzenie takiej konstrukcji było możliwe dzięki rezygnacji z wbudowanego dysku twardego.

 

Na froncie, na plastikowym błyszczącym panelu, oprócz logo znajduje się włącznik oraz podświetlana nazwa produktu. Kolor podświetlenia informuje o tym, czy urządzenie jest włączone czy nie.

 

 

Wszystkie złącza zostały wyprowadzone z tyłu obudowy. Znajdziecie tam gniazdo zasilania, Fast Ethernet, HDMI, analogowe audio i wideo (w tym komponentowe), dwa USB i wyjście optyczne audio.

 

 

Pilot do odtwarzacza to ten sam model co w przypadku większego PlayON!-a. Jest dosyć wygodny, choć nieco długi. Wyposażono go w diodę, która sygnalizuje naciśnięcie przycisku, co okazało się przydatne.

 

 

W zestawie dostarczany jest jeszcze zasilacz, skrócone instrukcje i kabel HDMI w oplocie.

 

Ocena artykułu:
Ocen: 2
Zaloguj się, by móc oceniać
HΛЯPΛGŌN (2011.11.05, 11:17)
Ocena: 0

0%
Przy tej cenie to bardzo solidny sprzęt o wszechstronnym zastosowaniu. Ubiegając co poniektórych - peceta nie zastąpi. Mały komputerek na ITX pozwala praktycznie na wszystko. Osobom, którym ma to służyć wyłącznie do oglądania filmów i słuchania muzyki, rzecz godna zainteresowania. Jakkolwiek w kwocie 460 zł komputera nie dostaniemy.
szefons (2011.11.05, 12:30)
Ocena: 4

0%
Gromitek @ 2011.11.05 11:34  Post: 516104
to nie lepiej filma odpalić z kompa ??

Nie lepiej wyciągnąć siano z butów, niektórzy to by nawet pc dla kalkulatora widzę odpalali. Niektórzy oczekują jednak swobody i wygody.

W sumie sprzęt i tak nieopłacalny, bo już tuż tuż spopularyzują się tzw. 'android tv', multum funkcji i możliwość dowolnej modyfikacji, instalacji dowolnych programów itp. + obsługa dvbt nawet, o tv internetowej w szerokim znaczeniu tego zwrotu nawet nie wspomnę, mała skrzynka zamienia dowolny tv w centrum multimedialne w prawdziwym znaczeniu tego terminu za ok. 500 zł.
Można już coś tam u nas kupić, za granicą już jakiś czas jest dobry wybór.
Igloczek (2011.11.05, 12:41)
Ocena: 2

0%
Gość niedzielny @ 2011.11.05 12:33  Post: 516109
'nienowy' ale byk i to jeszcze w tak wielkim tytule na stronie głównej.

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2489094
??
silverkin (2011.11.05, 12:53)
Ocena: 3

0%
Zobaczcie jak wygląda flaga Polski przy wyborze języka (funkcje podstawowe).

I jak tu nie uważać, że cały świat ma nas w dupie...
wojtzuch (2011.11.05, 13:29)
Ocena: 3

0%
Igloczek @ 2011.11.05 12:41  Post: 516110
Gość niedzielny @ 2011.11.05 12:33  Post: 516109
'nienowy' ale byk i to jeszcze w tak wielkim tytule na stronie głównej.

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2489094
??

Oddzielnie napisalibyśmy, gdyby chodziło o zaprzeczenie: nowoczesny, ale nie nowy, a także: nie nowy, lecz stary, Nowy nie nowy - grunt, że jeździ, wcale nie śmieszny i bynajmniej nie nowy. Dotyczy to również imiesłowów, także w konstrukcji ani... ani, czyli: ani nie skończony, ani (nawet) nie zaczęty. Poza tym nie z przymiotnikami w stopniu równym piszemy razem (tak samo np.: niejedyny, bardzo częsty błąd).
wuzetkowiec (2011.11.05, 15:33)
Ocena: 5

0%
silverkin @ 2011.11.05 12:53  Post: 516113
Zobaczcie jak wygląda flaga Polski przy wyborze języka (funkcje podstawowe).

I jak tu nie uważać, że cały świat ma nas w dupie...

hehehe być może sugerowali się kwiatkiem z logo Euro 2012, którego barwy mają się nijak do barw z naszej flagi. Ukraińcy nie dali ciała i u nich wszystko OK.

DarioX7 (2011.11.05, 16:20)
Ocena: 1

0%
a jak obsługuje nowe MKV hi10p ?
Ziemianin (2011.11.05, 17:38)
Ocena: 1

0%
Mam to ustrojstwo (chyba już będzie z rok jak je kupiłem) i sobie chwalę, choć czasami sprawia problemy bo nie chce widzieć plików z napisami pomimo, że są w formacie SRT (tylko że ja lubię długie nazwy plików i katalogów /ze spacjami/ i chyba trafiam już na jakieś wewnętrzne ograniczenia samego urządzenia). U mnie nie występują problemy z napisami SUB/IDX.
Dla mnie najważniejszym wyznacznikiem wartości tego urządzenia jest to, że ma wyjście component, bo mój projektor nie wspiera standardu HDMI /no i nie miałem problemu aby zaopatrzyć się w 15 metrów stosownego kabla bo 'sprzęt grający' i projektor są jest umiejscowione na przeciwnych 'ścianach' odległych od siebie o pięć i pół metra, a nawet jakby nie było 'oryginalnego' przewodu mógłbym użyć zwykłych kabli audio :) /.
Z drugiej strony uważam, że urządzenie ma wysoki współczynnik WAF, bo moja żona zaakceptowała ten odtwarzacz. Po prostu włącza go, 'wchodzi' na zdefiniowany skrót do katalogu z filmami (na dysku sieciowym - jest w innym pokoju, więc nawet go nie słychać) i ogląda :)

Jeszcze nie zdarzyło mi się spotkać formatu pliku, którego by to urządzenie nie odtworzyło. Jedyny żal mam do swojego wzmacniacza, bo nie wspiera formatu mp3 i w takich przypadkach trzeba przełączać wyjście dźwiękowe z passthrough na LPCM.

Krótko - polecam. Dwa kabelki: optical dla dźwięku, component dla obrazu i całość gra i śpiewa :)

Rety ale się rozpisałem...
Zaloguj się, by móc komentować
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane