artykuły

A.C. Ryan PlayON! HD mini – odtwarzacz multimedialny z nowym GUI 2.0

Nowy interfejs i nienowy sprzęt

17 5 listopada 2011, 11:00 Marcin Karbowniczek

Podsumowanie

A.C. Ryan PlayON! HD mini to ciekawa propozycja dla miłośników kina domowego, ale nie jest to sprzęt wyjątkowy, ani tym bardziej rewolucyjny.

Łączy w sobie zalety i wady typowe dla małych urządzeń. Jest bardzo cichy i w sumie zużywa bardzo mało energii ze względu na znikomy pobór w spoczynku. Jednakże działa zbyt wolno, by dało się go wygodnie obsługiwać. Jest atrakcyjny wizualnie, zarówno z zewnątrz, jak i po włączeniu, za sprawą menu. Ma nawet bibliotekę multimediów, którą to funkcję bardzo cenimy, ale w tym przypadku wykonanie jest bardzo słabe. Konieczność użycia dodatkowego programu, długi czas katalogowania, brak możliwości skatalogowania kilku folderów jednocześnie oraz przerwania procesu zbierania informacji i dokończenia go w późniejszym czasie sprawiają, że jest to najgorsza biblioteka tego typu spośród tych, które dotąd widzieliśmy. Biorąc jednak pod uwagę to, że z testowanych przez nas niecały rok temu odtwarzaczy tylko kilka miało funkcje biblioteki, trzeba dodać, że tak czy inaczej, jest ona zaletą tego modelu. Trzeba jednak również nadmienić, że najnowsze odtwarzacze multimedialne coraz częściej wyposażone są w dodatkowe funkcje, takie jak właśnie zaawansowane biblioteki i możliwość instalowania dodatkowych aplikacji, której w tym A.C. Ryanie nie znajdziecie.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że w porównaniu z testowanymi wcześniej odtwarzaczami multimedialnymi to urządzenie wypada całkiem nieźle, ale modele, które obecnie pojawiają się na rynku, mają nad małym PlayON!-em przewagę techniczną. I nie trzeba daleko szukać, bo już od kilku miesięcy sam A.C. Ryan produkuje nowszą wersję tego odtwarzacza, która co prawda wygląda tak samo, ale ma liczne dodatkowe funkcje. Ale w sklepach dostępne są obecnie oba modele.

A.C. Ryan PlayON! HD mini z GUI 2.0
Zalety
  • Duża liczba obsługiwanych formatów plików wideo
  • Znikomy pobór mocy w trybie spoczynku
  • Atrakcyjne menu
  • Wygodny pilot
  • Bezgłośne działanie
  • Dosyć krótki czas uruchamiania
Wady
  • Powolne działanie
  • Braki w polskiej wersji językowej
Do testów dostarczył:A.C.Ryan
Cena w dniu publikacji (z VAT):ok. 460 zł
Strona:
HΛЯPΛGŌNZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
HΛЯPΛGŌN2011.11.05, 11:17
Przy tej cenie to bardzo solidny sprzęt o wszechstronnym zastosowaniu. Ubiegając co poniektórych - peceta nie zastąpi. Mały komputerek na ITX pozwala praktycznie na wszystko. Osobom, którym ma to służyć wyłącznie do oglądania filmów i słuchania muzyki, rzecz godna zainteresowania. Jakkolwiek w kwocie 460 zł komputera nie dostaniemy.
GromitekZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Gromitek2011.11.05, 11:34
-6#2
to nie lepiej filma odpalić z kompa ??
szefonsZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
szefons2011.11.05, 12:30
Gromitek @ 2011.11.05 11:34  Post: 516104
to nie lepiej filma odpalić z kompa ??

Nie lepiej wyciągnąć siano z butów, niektórzy to by nawet pc dla kalkulatora widzę odpalali. Niektórzy oczekują jednak swobody i wygody.

W sumie sprzęt i tak nieopłacalny, bo już tuż tuż spopularyzują się tzw. 'android tv', multum funkcji i możliwość dowolnej modyfikacji, instalacji dowolnych programów itp. + obsługa dvbt nawet, o tv internetowej w szerokim znaczeniu tego zwrotu nawet nie wspomnę, mała skrzynka zamienia dowolny tv w centrum multimedialne w prawdziwym znaczeniu tego terminu za ok. 500 zł.
Można już coś tam u nas kupić, za granicą już jakiś czas jest dobry wybór.
Gość niedzielnyZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Gość niedzielny2011.11.05, 12:33
-7#4
'nienowy' ale byk i to jeszcze w tak wielkim tytule na stronie głównej.
IgloczekZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Igloczek2011.11.05, 12:41
Gość niedzielny @ 2011.11.05 12:33  Post: 516109
'nienowy' ale byk i to jeszcze w tak wielkim tytule na stronie głównej.

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2489094
??
silverkinZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
silverkin2011.11.05, 12:53
Zobaczcie jak wygląda flaga Polski przy wyborze języka (funkcje podstawowe).

I jak tu nie uważać, że cały świat ma nas w dupie...
wojtzuchZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
wojtzuch2011.11.05, 13:29
Igloczek @ 2011.11.05 12:41  Post: 516110
Gość niedzielny @ 2011.11.05 12:33  Post: 516109
'nienowy' ale byk i to jeszcze w tak wielkim tytule na stronie głównej.

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2489094
??

Oddzielnie napisalibyśmy, gdyby chodziło o zaprzeczenie: nowoczesny, ale nie nowy, a także: nie nowy, lecz stary, Nowy nie nowy - grunt, że jeździ, wcale nie śmieszny i bynajmniej nie nowy. Dotyczy to również imiesłowów, także w konstrukcji ani... ani, czyli: ani nie skończony, ani (nawet) nie zaczęty. Poza tym nie z przymiotnikami w stopniu równym piszemy razem (tak samo np.: niejedyny, bardzo częsty błąd).
wuzetkowiecZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
wuzetkowiec2011.11.05, 15:33
silverkin @ 2011.11.05 12:53  Post: 516113
Zobaczcie jak wygląda flaga Polski przy wyborze języka (funkcje podstawowe).

I jak tu nie uważać, że cały świat ma nas w dupie...

hehehe być może sugerowali się kwiatkiem z logo Euro 2012, którego barwy mają się nijak do barw z naszej flagi. Ukraińcy nie dali ciała i u nich wszystko OK.

DarioX7Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
DarioX72011.11.05, 16:20
a jak obsługuje nowe MKV hi10p ?
ZiemianinZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Ziemianin2011.11.05, 17:38
Mam to ustrojstwo (chyba już będzie z rok jak je kupiłem) i sobie chwalę, choć czasami sprawia problemy bo nie chce widzieć plików z napisami pomimo, że są w formacie SRT (tylko że ja lubię długie nazwy plików i katalogów /ze spacjami/ i chyba trafiam już na jakieś wewnętrzne ograniczenia samego urządzenia). U mnie nie występują problemy z napisami SUB/IDX.
Dla mnie najważniejszym wyznacznikiem wartości tego urządzenia jest to, że ma wyjście component, bo mój projektor nie wspiera standardu HDMI /no i nie miałem problemu aby zaopatrzyć się w 15 metrów stosownego kabla bo 'sprzęt grający' i projektor są jest umiejscowione na przeciwnych 'ścianach' odległych od siebie o pięć i pół metra, a nawet jakby nie było 'oryginalnego' przewodu mógłbym użyć zwykłych kabli audio :) /.
Z drugiej strony uważam, że urządzenie ma wysoki współczynnik WAF, bo moja żona zaakceptowała ten odtwarzacz. Po prostu włącza go, 'wchodzi' na zdefiniowany skrót do katalogu z filmami (na dysku sieciowym - jest w innym pokoju, więc nawet go nie słychać) i ogląda :)

Jeszcze nie zdarzyło mi się spotkać formatu pliku, którego by to urządzenie nie odtworzyło. Jedyny żal mam do swojego wzmacniacza, bo nie wspiera formatu mp3 i w takich przypadkach trzeba przełączać wyjście dźwiękowe z passthrough na LPCM.

Krótko - polecam. Dwa kabelki: optical dla dźwięku, component dla obrazu i całość gra i śpiewa :)

Rety ale się rozpisałem...
Zaloguj się, by móc komentować
7