Dźwięk
Artykuł
Dawid Grzyb, Sobota, 10 września 2011, 12:04
Zawsze z ciekawością przyglądamy się producentom sprzętu komputerowego, którzy zaskakują nas czymś, co zupełnie nie ma związku z ich dotychczasowymi osiągnięciami. Doskonałym przykładem jest Corsair, konstruktor bardzo dobrych zasilaczy i modułów pamięci. Ostatnie, czego spodziewalibyśmy się po tej firmie, to produkty powiązane z dźwiękiem, ale w jej ofercie pojawiły się także słuchawki dla graczy i zestawy głośnikowe 2.1, które okazały się lepsze, niż przypuszczaliśmy. Słynący z obudów i zasilaczy Antec również poszedł w muzycznym kierunku i powołał do życia markę Soundscience, której najnowszy model niedawno wpadł w nasze ręce. Nie omieszkaliśmy go porównać z rywalami z firm Bose i Edifier, które nie są nowicjuszami na tym rynku.

Wstęp

Powróćmy na chwilę do zestawu głośnikowego 2.1 firmy Corsair, który przetestowaliśmy jakiś czas temu. Wiele osób, które interesują się tematyką audio, jest przekonanych, że ten sprzęt nie ma najmniejszych szans w starciu z produktami bardziej uznanych producentów, którzy skupiają się na dźwięku. No cóż, jak się okazało, model SP2500 całkiem zręcznie uporał się z konkurencją w postaci Logitecha, Creative'a i... Microlaba. A jak wiadomo, produkty tego ostatniego powodują szybsze bicie niejednego serca. Dlatego przyglądamy się rynkowi i jesteśmy zadowoleni, gdy dobrze nam znany producent zasilaczy i pamięci pozytywnie zaskakuje nas w dziedzinie audio.

Nic więc dziwnego, że model Soundscience Rockus 3D firmy Antec wzbudził nasze zainteresowanie. Ten sprzęt na pierwszy rzut oka wygląda dość osobliwie i wyjątkowo niepozornie, głównie ze względu na niewielkie gabaryty zarówno kolumienek, jak i subwoofera. Ale już nie raz daliśmy się nabrać na to, że w audio duży nie zawsze dużo może. Niewielkie coś w wykonaniu producenta słynącego z zasilaczy, na dodatek dość drogie...

Ale to, że Corsairowi udał się debiut na rynku zestawów głośnikowych, wcale nie oznacza, że każdy produkt w rodzaju SP2500 zdoła wywrzeć na nas takie wrażenie, abyśmy mogli go polecić z czystym sumieniem. Konkurencja jest naprawdę silna – sprzęt Bose'a i Edifiera słynie z dobrego brzmienia. Zazwyczaj przymykamy jedno oko na wieści z głębin internetu o tym, że jakiś produkt dobrze gra, ale tym razem znalazło się kilka bliskich nam osób, które naprawdę bardzo ciepło wypowiadały się o modelu Companion 3 II pierwszej z nich. Nie pozostało nam nic innego, jak tylko porównać trzy zestawy 2.1.      

Ocena artykułu:
Ocen: 10
Zaloguj się, by móc oceniać
danoL (2011.09.10, 12:11)
Ocena: 2

0%
Gdyby tylko to był ten tysiak co na obrazku.
Sasilton (2011.09.10, 12:19)
Ocena: 4

0%
i kto to ma kupić?
Cz3rw0ny (2011.09.10, 12:21)
Ocena: -2

0%
Bose na prawde udany zestaw do kompa. Sa na prawde niewielkie i moim zdaniem graja znakomicie. Mozna je upolowac w nizszych cenach niz podane w newsie - posiadam od pol roku i polecam. Jak ktos ma miejsce to rzecz jasna kolumny + wzacniacz sprawdza sie lepiej lecz w tej cenie nic porzadnego sie nie kupi.
anem (2011.09.10, 13:01)
Ocena: -2

0%
głupoty gadasz, ja za swój zestaw zapłaciłem ~1300zł. A da się i taniej, wystarczy zacząć od przyzwoitego zestawu 2.0 Kody.
^target (2011.09.10, 13:32)
Ocena: 6

0%
Gdyby jakość zastosowanej elektroniki i jej montażu była zbliżona do wyglądu zewnętrznego, takie sprzęty warte byłyby swojej ceny. Czemu nie rozebraliście Bose'a ? Czy może tam również jest z czego się pośmiać...
gotrunks (2011.09.10, 13:32)
Ocena: 2

0%
Czekałem na taki test zestawów 2.1... jednak jestem rozczarowany, czy w tej cenie nie można by znaleźć czegoś naprawdę solidnego? tak żeby nie harczało i do brzmienia nie można by się przyczepić.
Kubaswielgus (2011.09.10, 14:10)
Ocena: -1

0%
Napiszę to co zwykle przy takim artykule - kupować głośniki na podstawie testu w internecie to zabawa dla oszołomów. Czasami trzeba wyjść z domu i samemu się przekonać jak coś działa. Zwłaszcza jeśli to dotyczy dźwięku. Bardzo często starsze głośniki danego producenta potrafią grać lepiej niż nowe. Bardzo często głośniki za 200zł zagrają lepiej niż te za 500zł. Takie artykuły służą tylko osobą, które nie wyglądają dalej niż podane przez producenta parametry urządzenia. Pokolenie megapixeli.
Mollo (2011.09.10, 14:10)
Ocena: 2

0%
szkoda, że nie przetestowaliście głośników Altec Lansing FX6021 głośniki podobno grają lepiej od Bose a są tańsze
glodomorr (2011.09.10, 14:17)
Ocena: 6

0%
Edifier popłynął szybciej niż się pojawił ;]
Zaloguj się, by móc komentować
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane