artykuły

HTC Evo 3D – trójwymiar bez okularów w smartfonie

Taki mały, taki duży, może 3D mieć

45
14 lipca 2011, 19:34 Mieszko Krzykowski

HTC Sense UI 3.0

Gdy pierwszy raz uruchomiliśmy Evo 3D, mieliśmy nadzieję, że nawet interfejs będzie trójwymiarowy i zostaniemy przywitani wyskakującym z ekranu charakterystycznym widżetem zegara HTC. Niestety, pozostał płaski, co jednak nie oznacza, że jest on nudny. Najnowsza wersja Sense UI, występująca też w Sensation i tablecie HTC Flyer, jest bardzo miła dla oka, dopracowana i w tym smartfonie działa diabelnie szybko. Zdarza się, że brakuje klatki albo dwóch, ale są to sytuacje bardzo rzadkie i przeważnie wynikają z tego, że konieczne jest odświeżenie zawartości jakiegoś widżetu. To samo tyczy się szybkości działania przeglądarki. Wygląda na to, że Android powoli wyzbywa się początkowej ociężałości i „czkawki” przy jakiejkolwiek animacji.

W tej wersji interfejsu poza zmienionym wyglądem i zestawem nowych animacji do gustu bardzo przypadł nam znajdujący się na ekranie blokady urządzenia pierścień i związany z nim szybki dostęp do wybranych czterech aplikacji. Wystarczy przeciągnąć dany skrót do wnętrza pierścienia, aby odblokować ekran i automatycznie uruchomić program. Teraz z pierścienia korzysta także ekran odbierania i odrzucania przychodzących połączeń telefonicznych. Ujednolica to wygląd interfejsu.

Bardzo dobrze, że zapewniono podstawowe kontrolki zarządzające uruchomionymi dodatkami na karcie znajdującej się w wysuwanym panelu z powiadomieniami. Poza tym HTC stworzyło własnego Swype'a, czyli klawiaturę ekranową, po której maże się palcem, zamiast wstukiwać kolejne litery. Wystarczy włączyć odpowiednią opcję w ustawieniach klawiatury – i mamy skrzyżowanie klawiatury HTC ze Swype'em. Jest to bardzo wygodne.

Widać, że kolejne wersje Sense UI wyglądają coraz lepiej, działają coraz szybciej i są coraz bardziej funkcjonalne. Jesteśmy ciekawi, na jak długo HTC starczy dobrych pomysłów.

2