artykuły

Samsung Galaxy Ace kontra HTC Wildfire S – pojedynek popularnych smartfonów z Androidem za złotówkę

Złotówkofony

76
30 września 2011, 13:31 Mieszko Krzykowski

HTC Wildfire S

Wildfire S jest, jak sama nazwa wskazuje, następcą całkiem popularnego smartfona HTC Wildfire. Co zmieniono i czy te zmiany wyszły mu na dobre?

Wildfire S jest sporo mniejszy od Galaxy Ace, choć oba mają bardzo zbliżoną masę i grubość. Jego wymiary trochę intrygują i wzbudzają odrobinę sympatii, potwierdzając, że małe jest piękne. Mimo to nie można powiedzieć, że mikrus HTC jest mało ergonomiczny, ponieważ leży w dłoni bardzo dobrze i nie ma problemów z przyzwyczajeniem się do jego wielkości, a wręcz ma się wrażenie, że to inne urządzenia są niepotrzebnie duże. Plastikowa obudowa wygląda w miarę atrakcyjnie, a jej tył jest bardzo miły w dotyku. Niestety, całość ugina się i skrzypi trochę bardziej, niżby się chciało, głównie za sprawą tylnej klapki, która nie trzyma się reszty urządzenia wystarczająco mocno i blisko. Nie oznacza to jednak, że Wildfire S jest wykonany źle czy tandetnie. Po prostu niektóre rzeczy dałoby się lekko poprawić. Ogólne wrażenia związane z wykonaniem, wyglądem i wygodą trzymania są dobre i zwolennicy mniejszych smartfonów powinni być zadowoleni.

Zestaw przycisków jest dość standardowy. Pod ekranem znajduje się rząd czterech dotykowych, typowych dla smartfonów z Androidem. Osoby mające styczność z pierwszym Wildfire zapewne zauważą brak optycznego joysticka, z którego i tak korzystało się bardzo rzadko. Regulację głośności umieszczono na lewej krawędzi, a wyłącznik znalazł się w standardowym miejscu, czyli na górze po prawej. Ponadto na górną krawędź trafiło wyjście audio 3,5 mm, a na lewą – port mikro-USB. Dostęp do karty pamięci wymaga zdjęcia tylnej pokrywy, czyli nie ma tu takich luksusów jak u Samsunga.

Kartę SIM można włożyć po wyjęciu akumulatora. Wsuwa się ją w specjalną, otwieraną, aluminiową szufladkę. Akumulator Wildfire S jest o prawie 10% mniej pojemny niż w Galaxy Ace i co dziwne, jest też mniej pojemny niż w pierwszym HTC Wildfire. Wydaje nam się to niezbyt zrozumiałe.

2