Tablety
Artykuł
Mieszko Krzykowski, Środa, 13 lipca 2011, 19:34

Podsumowanie

Czy taka swoista terapia szokowa wyszła tabletowi HTC na zdrowie? Okazało się, że tak. Była odpowiednia wizja, były pomysły, które udało się wprowadzić w czyn. Tak stworzono kompletnie odmienne urządzenie o jasno zarysowanym zastosowaniu i grupie docelowej. W przeciwieństwie do 10-calowych tabletów „kanapowych” HTC Flyer jest modelem „teczkowym”. Dom nie jest środowiskiem, w którym ten tablet czuje się dobrze, i wszyscy więksi bracia radzą sobie tam znacznie lepiej. Flyer najbardziej lubi przebywać w swoim białym pokrowcu z piórkiem u boku w oczekiwaniu, aż ktoś będzie go potrzebował, aby skorzystać z internetu, napisać jakąś notatkę, przeczytać e-booka albo skomentować jakiś PDF i wprowadzić w nim zaznaczenia. I właśnie jako elektroniczny notes czy przenośny czytnik e-booków działa najlepiej. Bardzo więc łatwo polecić to urządzenie. Jeśli elektroniczny notes z piórkiem to coś, na co czekałeś od dawna, to właśnie uśmiechnęło się do Ciebie szczęście. A jeśli nie, to inne, większe tablety zapewne będą lepszym wyborem. Flyer jest po prostu urządzeniem niszowym.

A czy tęskniliśmy za Androidem 3? Stanowczo nie. Programiści HTC odwalili kawał dobrej roboty, przystosowując Sense UI do tabletów. Udało się im stworzyć jeden z lepszych i najbardziej ergonomicznych interfejsów tabletowych. Jedyne, czego nam brakowało, to szybki dostęp do listy uruchomionych aplikacji, jak w Honeycombie.

Na koniec kilka słów o wadach. Pierwszą z większych jest wyświetlacz i jego zielonkawe zabarwienie, które trochę psuje odbiór kolorów w czasie przeglądania zdjęć czy odtwarzania filmów. Da się z tym żyć, ale niezmiennie utrzymujemy, że tablety tej klasy powinny mieć matrycę IPS. Drugą jest czas działania, który odstaje od osiągów urządzeń 10-calowych. Oczywiście, należy pamiętać o tym, że dotyczy to każdego 7-calowca, ponieważ do takiego urządzenia nie da się upchać odpowiednio pojemnego akumulatora. Warto po prostu pamiętać, że pod tym względem mały może mniej i że fizyki się nie przeskoczy.

Na koniec trzeba wspomnieć o cenie. Za opisywaną przez nas wersję z modułem 3G i piórkiem trzeba zapłacić około 2800 zł. To sporo, jak na elektroniczny notatnik. Oczywiście, wersje bez 3G i piórka w zestawie będą tańsze, ale wtedy całkowicie tracimy funkcjonalność tabletu „przenośnego”, a zostajemy ze słabym „kanapowym”, dlatego nie jest to najlepszy sposób cięcia kosztów. Rozumiemy, że jest to sprzęt niszowy, więc jeśli ktoś uzna go za spełnienie swych marzeń, to zapłaci, choćby z ciężkim sercem, (prawie) każdą sumę, ale mimo wszystko mógłby on być tańszy, bo konkurencja jest naprawdę mocna.

HTC Flyer
Zalety
  • Ładna, aluminiowa obudowa
  • Dobrze dobrane wymiary i masa
  • Bardzo dobry pomysł z piórkiem i sposobami wykorzystania go w praktyce
  • Sense UI świetnie spisuje się jako interfejs tabletowy
  • Można wysłać z niego SMS ;)
Wady
  • Przeciętny wyświetlacz
  • Cena
  • Bardzo słaby aparat
  • Trochę mało „tabletowy” czas działania
Do testów dostarczył:HTC
Cena w dniu publikacji (z VAT):2800 zł
Ocena artykułu:
Ocen: 6
Zaloguj się, by móc oceniać
PoisonedSnake (2011.07.13, 19:44)
Ocena: 8

0%
Nawet fajny ale niestety cena powala.
Kejpi (2011.07.13, 20:21)
Ocena: 0

0%
Na to czekałem :) tylko ta cena jakby była tak jak zapowiadali od razu bym kupił
SunTzu (2011.07.13, 20:21)
Ocena: 1

0%
do minusów wydajność też...
Jednak, test graficzny odbiega od innych. Choć pocieszająca jest wydajność CPU,to jednak jednordzeniowy układ....

... Gdyby ta wydajność była równoważona jak w Xperii Play długim czasem pracy... byłoby OK... Gdyby cena była niska, byłoby OK....

Zdecydowanie coś dla maniaków androida/htc..... Choć pewne aspekty są tu gennialne to jednak cena dobija.

Z tego co wiem to flayer może dostać Ice Cream Sandwich. Na honeycomb chyba nie ma szans.
Master Husky (2011.07.13, 20:22)
Ocena: 8

0%
Zaczynają mnie drażnić te regularne recenzje tabletów, zbierzcie sobie 10 produktów zróbcie krótki test a nie rozpisujecie się o jednym modelu jakby to była nowa architektura jakiegoś procesora z gpu i 10 kontrolerami w środku.

HΛЯPΛGŌN (2011.07.13, 20:23)
Ocena: -2

0%
Mnie się ta zabawka nie podoba - począwszy od proporcji, przez podzespoły na niskiej wydajności skończywszy.
szefons (2011.07.13, 21:14)
Ocena: 3

0%
Nie rozumiem, jak coś tak słabego może kosztować tyle co nie raz i nie dwa razy wydajniejszy laptop, widać ładnie kroją klientelę.
tasak (2011.07.13, 21:27)
Ocena: -2

0%
jak dla mnie bardzo fajny sprzęt i widzę w nim tylko dwie wady:
1.Cena
2.Wyświetlacz

gdyby był tutaj IPS to wtedy i cena była by bardziej adekwatna

bynajmniej brawo dla HTC widać ktoś myśli i idzie w dobrym kierunku tak trzymać!
Kenjiro (2011.07.13, 21:29)
Ocena: 1

0%
'Daj Pan spokój' - tyle warto powiedzieć HTC. Coraz gorsze te modele. Drogie i niczym nie wyróżniające się.
Merlinek (2011.07.13, 22:01)
Ocena: 1

0%
Fajny sprzet ale cema zabija...

Ciekaw jestem jakby to piorko sprawilo sie zamiast tabletu wacoma
Patrzac na katy widzenia ekranu to na bank nie jest TN
rcicho (2011.07.13, 22:21)
Ocena: 2

0%
Bardzo średni tablet. Wart góra 1500zł. Za 800-900zł można kupić nówki Huawei Ideos7, który ma podobne parametry i jest całkiem niezłym tabletem. Tu płacisz za markę. Kilku głupich zawsze się znajdzie.
Zaloguj się, by móc komentować
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane