artykuły

HTC Desire S i Incredible S – nowe stare smartfony HTC

Powtórka z rozrywki

71
11 lipca 2011, 10:13 Mieszko Krzykowski

HTC Incredible S – czarny 4-calowiec

Czas zostawić w spokoju świat aluminiowych obłoków i wrócić na plastikową ziemię do Incredible S, który różni się od Desire S głównie trochę większym, 4-calowym wyświetlaczem.

Obudowa jest wykonana z czarnego i miłego w dotyku plastiku. Nie do końca rozumiemy, czym kierowali się projektanci, gdy obmyślali kształt tego smartfona i znajdującego się na nim wybrzuszenia. Czemu miało ono służyć i w czym ma być lepsze od zwykłej, płaskiej tylnej klapki? Ani to ładne, ani praktyczne, ani ergonomiczne... Chyba to rozwiązanie miało być po prostu „inne”, ale coś nie do końca wyszło. W naszym egzemplarzu dolna część klapki trochę odstawała od reszty obudowy, zapewne za sprawą wielokrotnego sprawdzania wnętrza telefonu przez wcześniejszych testerów. Mamy więc pewność, że częste zdejmowanie klapki może doprowadzić do luzów i lekkiego trzeszczenia obudowy. Generalnie wygląd i sposób obsługi tego telefonu niczym się nie wyróżniają i mamy wrażenie, że projektanci Desire S po wykonaniu swojej roboty poszli na urlop, a Incredible S projektował ktoś inny i nie do końca mu to wyszło.

Przyciski dotykowe pod ekranem nie są po prostu podświetlone w taki sposób, że widzimy ich ikonki. Zamiast tego HTC użyło małych wyświetlaczy, dzięki czemu obrócenie wyświetlacza zmienia ułożenie ikonek. Sprytne, prawda? Czarne, plastikowe przyciski do zmiany głośności znalazły się na lewej krawędzi, a wyłącznik – tradycyjnie na górnej. Do regulacji głośności nie mamy większych zastrzeżeń, ale regularnie mieliśmy problem z użyciem wyłącznika. Został umieszczony w takim miejscu i ma takie wymiary, że często zamiast niego naciskaliśmy obudowę, zastanawiając się, dlaczego ekran nie chce się wybudzić. Widocznie zabrakło wystarczającej liczby „macaczy” w czasie projektowania ergonomicznych aspektów sprzętu ;)

Tył urządzenia to jednocześnie wielka klapka, którą zdejmuje się standardowo, czyli używając paznokci. Pod nią umieszczono akumulator o pojemności 1450 mAh i zagłębienie na kartę microSD, którą można wkładać i wyjmować bez konieczności usuwania akumulatora.

Ogólnie rzecz biorąc, o ile Desire S ma to „coś”, co nas przyciągnęło i trochę urzekło, o tyle Incredible S tego czegoś stanowczo brakuje. Jest to sprzęt bardziej nastawiony na parametry i funkcjonalność, a nie wygląd, co powoduje, że w sumie jest takim samym smartfonem jak wszystkie inne i nie udaje mu się wzbudzić większych emocji. No i nadal nie wiemy, o co chodziło z tym kształtem tylnej ścianki...

2