artykuły

Toshiba NB550D-10G – krótki test netbooka z APU Ontario

Charakterny netbook?

52
17 marca 2011, 10:55 Tomasz Jadczak

Klawiatura

Producent starał się zapewnić dużą wygodę pisania, dlatego użyto pełnowymiarowych klawiszy. Nie udało się to w stu procentach, ale pomniejszono jedynie niektóre funkcyjne. Klawiatura zajmuje prawie całą szerokość urządzenia, co pomaga w pisaniu, ale w przenoszeniu urządzenia z otwartą klapą – już niekoniecznie. Chodzi o to, że łapiąc netbook z boku jedną ręką, prawie zawsze niechcący wciskamy jakiś klawisz.

Najbardziej mogą przeszkadzać zmniejszone: Alt, Fn, prawy Shift i F1–F12. Generalnie warto sprawdzić przed udaniem się do sklepu, czy nic w klawiaturze nie będzie zbytnio irytować. Na plus trzeba zapisać jej niewielką głośność i wyraźny moment zadziałania.

Panel dotykowy

Panel dotykowy ma chropowatą powierzchnię, która stawia palcom odpowiedni opór, co pozwala precyzyjnie wodzić kursorem. Obsługiwana jest funkcja wielodotyku, można m.in. w prosty sposób powiększać i obracać. O precyzji działania panelu niczego złego nie możemy powiedzieć – jest co najmniej dobrze. Przyciski odpowiadające lewemu i prawemu myszy działają bardzo przyjemnie. Ciche kliknięcie nie przeszkadza w pracy, a moment zadziałania jest bardzo wyraźny.

Dobrze działający panel dotykowy z przyciskami dobranymi pod kolor obudowy

4