artykułysponsorowane

Netgear ReadyNAS Ultra 2 - recenzja domowego NAS-a

ReadyNAS - Dane zawsze gotowe

51
17 lutego 2011, 09:29 Netgear

Wygląd zewnętrzny

Urządzenie dostarczane jest w niebiesko-białym pudełku.

 


Wewnątrz znajduje się NAS, kabel zasilający, kabel ethernetowy płyta z oprogramowaniem oraz skrócona instrukcja instalacji.

 


Obudowa NAS-a robi wrażenie solidnej. Jest wykonana z szarego, grubego metalu, czyniąc całą konstrukcję dosyć masywną.

 Na froncie urządzenia znajduje się niewiele elementów. Jest tam niewielki włącznik i jeszcze mniejszy, programowalny przycisk kopiowania danych. Pod nim znalazło się złącze interfejsu USB 3.0, które pozwala na proste i błyskawiczne przenoszenie danych pomiędzy NAS-em a podłączanymi nośnikami. Całość uzupełniają diody informujące o stanie urządzenia: zasilania, dysków i zewnętrznego nośnika.

 


Metalowa siatka z napisem Netgear jest w rzeczywistości klapką, która kryje dwie zatoki na dyski twarde 3,5”. Szufladki na dyski mają mechanizm podwójnego blokowania, dzięki czemu użytkownik może być pewien, że przy poruszaniu obudową dyski przypadkiem nie zostaną odłączone.

 


Z tyłu obudowy wyprowadzono złącze zasilania, dwa gniazda ethernetowe, dwa porty USB 2.0, złącze Kensington oraz przycisk resetu. Nad nimi króluje duży wentylator, który dzięki adaptacyjnemu algorytmowi sterowania dynamicznie dopasowuje obroty do temperatury dysków.

 

Montaż dysków polega na wysunięciu szufladek, przykręceniu nośnika lub nośników i wsunięciu ich z powrotem, oraz zatrzaśnięciu zamka i zamknięciu blokady uniemożliwiającej przypadkowe otwarcie go.


3