artykuły

Laptopy dla graczy – test dziewięciu komputerów przenośnych mających dawać przyjemność z grania

Wybawienie dla nałogowca?

109
28 grudnia 2010, 12:00 Tomasz Jadczak
Ekran, dźwięk, temperatury

Acer Aspire 8943G ma ekran o przekątnej 18,4 cala z podświetleniem LED. Sam ekran i ramka wokół niego są mocno odblaskowe.

Ekran z powłoką typu glare odbija wszystko

 

Wyświetlacz oceniamy jako poprawny. Kąty widzenia są przeciętne. Maksymalna jasność ekranu wynosi 142 cd/m2 (w centrum), a to trochę mało. Równomierność podświetlenia diodami LED jest niezła. Reprodukcja kolorów też jest poprawna. Nasze urządzenie kalibrujące dodało do fabrycznych ustawień trochę czerwieni, co ociepliło obraz.

Kąty widzenia jak zwykle są lepsze w poziomie niż w pionie. W pionie obraz bez zmiany kolorystyki (jedynie staje się ciemniejszy) można obserwować pod kątem około 30° (czyli +/– 15°). W poziomie jest lepiej: około 120° (czyli +/– 60°). Oto cztery zdjęcia wykonane pod kątem 45° i jedno – w środku – na wprost.

Zdjęcia zostały tylko wycięte i sklejone w jeden obraz. Ustawienia aparatu cyfrowego i warunki oświetleniowe były stałe

 

Pokrycie palety kolorów jest niezłe

 

Równomierność podświetlenia ekranu na oko jest akceptowalna

 

Wyniki pomiarów kontrastu

Dźwięk

W laptop wbudowano dwa głośniki stereo i subwoofer. Głośniki ukryto w panelu nad klawiaturą. Subwoofer zamontowano pod spodem laptopa.

System 5.1 w laptopie – napis nieco na wyrost (5.1 można słuchać po podłączeniu zewnętrznych głośników)

 

Głośnik basowy

Jakość dźwięku nie zachwyca – wręcz rozczarowuje. „Ulepszacze” programowe nie przynoszą poprawy, a tylko czynią dźwięk mniej naturalnym. Subwoofer stosunkowo skromnie wspomaga główne głośniki w zakresie niskotonowym. Maksymalna głośność jest wystarczająca, chociaż wolelibyśmy mieć pewien zapas. Średnie tony wpadają w nieprzyjemny rezonans. Użytkownik raczej będzie zmuszony do podłączenia zewnętrznych głośników lub słuchawek.

Temperatury

Aspire 8943G nie nagrzewa się przesadnie nawet przy dużym obciążeniu.

Górna powierzchnia osiąga niewysokie temperatury

 

Również pod spodem nie stwierdziliśmy jakiegoś przesadnego gorąca, jedynie w miejscu wylotu systemu chłodzenia jest wyraźnie cieplej

 

Strona:
8