artykuły

Laptopy dla graczy – test dziewięciu komputerów przenośnych mających dawać przyjemność z grania

Wybawienie dla nałogowca?

109
28 grudnia 2010, 12:00 Tomasz Jadczak
Klawiatura i panel dotykowy

Laptop ma rozbudowaną klawiaturę z blokiem numerycznym. Klawisze mają niewielki skok i wyraźny moment zadziałania. Są bardzo ciche – to jedne z najcichszych, z jakimi się zetknęliśmy. Ich układ będzie odpowiadał większości użytkowników. Ctrl jest w rogu (a Fn – tuż obok). Strzałki, niestety, są mniejsze od pozostałych i niewygodne w użyciu. Blok numeryczny ma tradycyjny układ i dobrze się sprawdza przy wprowadzaniu liczb. Klawiatura ugina się nieznacznie pod naciskiem. Wygoda pisania jest duża. 

Klawiatura modelu Aspire 8943G. W prawym dolnym rogu widać czytnik linii papilarnych Acer Bio-Protection (kliknij obrazek, aby go powiększyć)

Panel dotykowy umieszczono w czarnym pasie poniżej klawiatury. Ma on funkcje wielodotyku. Pod panelem są dwa przyciski: duży prostokątny i mały okrągły wewnątrz niego. Ten okrągły zmienia panel w konsolę sterowania multimediami. Przyciski panelu działają cicho.

 

Panel dotykowy

 

Panel sterowania multimediami

 

Pod panelem dotykowym umieszczono kółko do regulacji głośności

 

Panel działa dobrze. Gładka (lustrzana) powierzchnia umożliwia płynne prowadzenie palca i precyzyjne sterowanie kursorem. Funkcje wielodotyku działają poprawnie i przewidywalnie. Podłączenie myszy nie wyłącza automatycznie panelu.

7