artykuły

Laptopy dla graczy – test dziewięciu komputerów przenośnych mających dawać przyjemność z grania

Wybawienie dla nałogowca?

109
28 grudnia 2010, 12:00 Tomasz Jadczak
Ekran, dźwięk, temperatury

Acer Aspire 7552G ma ekran o przekątnej 17,3 cala i rozdzielczości 1600×900, błyszczącą powłokę i podświetlenie LED. Zawiasy działają tak, jak powinny, i klapa pewnie pozostaje w ustalonym przez użytkownika położeniu. Sam ekran i ramka wokół niego są mocno odblaskowe.

W ekranie widać nie tylko wyświetlany obraz, ale i odbijające się otoczenie

Wyświetlacz oceniamy przeciętnie. Kąty widzenia są dosyć słabe. Zakres regulacji jasności (dziewięć stopni) mógłby być nieco większy, bo maksymalna wartość (178 cd/m2 w centrum) może okazać się niewystarczająca w bezchmurny dzień. Równomierność podświetlenia diodami LED jest dobra. Reprodukcja kolorów nie obejmuje nawet całej palety sRGB.

Kąty widzenia są kiepskie. Zdjęcia zostały tylko wycięte i sklejone w jeden obraz. Ustawienia aparatu cyfrowego i warunki oświetleniowe były stałe

 

Wyświetlacz ma ograniczoną paletę wyświetlanych kolorów

 

Równomierność podświetlenia matrycy jest dobra

 

Wyniki pomiarów kontrastu


Dźwięk

Głośniki wbudowano nad klawiaturą. Są to standardowe, średniej jakości przetworniki.

Jakość dźwięku wydobywającego się z urządzenia nie jest, niestety, dobra. Brakuje niskich tonów, a maksymalne natężenie dźwięku jest umiarkowane. Przy głośności zbliżonej do maksymalnej pojawiają się wyraźnie słyszalne zniekształcenia. Panorama stereo jest mizerna. Do dialogów z filmów dźwięk 7552G na pewno wystarcza, ale muzyka brzmi po prostu słabo. 

Temperatury

Aspire 7552G podczas dużego obciążenia potrafi się dosyć mocno rozgrzać.

Dobry na zimę – tak chciałoby się zażartować z temperatury działania 7552G

 

Pod spodem również ciepło

Strona:
4