artykuły

Laptopy dla graczy – test dziewięciu komputerów przenośnych mających dawać przyjemność z grania

Wybawienie dla nałogowca?

109
28 grudnia 2010, 12:00 Tomasz Jadczak
Ekran, dźwięk, temperatury

Ekran ma powierzchnię odblaskową i przekątną 17,3 cala. Rozdzielczość matrycy to 1600×900. Pokrywa jest stosunkowo sztywna, a zawiasy działają płynnie.

Ekran jest mocno odblaskowy

 

Wyświetlacz oceniamy jako poprawny. Kąty widzenia są przeciętne. Zakres regulacji jasności jest dobry, maksymalna wynosi 214 cd/m2 w centrum. Równomierność podświetlenia diodami LED jest bardzo dobra. Pokrycie palety barw nie jest najlepsze.

Kąty widzenia jak zwykle są lepsze w poziomie niż w pionie. W pionie obraz bez zmiany kolorystyki (jedynie staje się ciemniejszy) można obserwować pod kątem około 30° (czyli +/– 15°). W poziomie jest lepiej: około 140° (czyli +/– 70°). Oto cztery zdjęcia wykonane pod kątem 45° i jedno – w środku – na wprost.

Zdjęcia zostały tylko wycięte i sklejone w jeden obraz. Ustawienia aparatu cyfrowego i warunki oświetleniowe były stałe

 

Pokrycie palety kolorów nie jest najlepsze 

 

Równomierność podświetlenia ekranu jest bardzo dobra

 

Wyniki pomiarów kontrastu


Dźwięk

Głośniki (dwa) wbudowano nad klawiaturą. Nie są wspomagane subwooferem.

Nie po raz pierwszy jakość dźwięku z włączonymi „ulepszaczami” jest gorsza niż bez nich, dlatego zalecamy wyłączenie systemu SRS. Wtedy brzmienie zyskuje na przejrzystości i pojawia się w nim więcej basu – ogólnie jest przyzwoite. Maksymalna głośność jest wystarczająco duża. Przestrzenność jest raczej kiepska – doszukiwanie się bazy stereo raczej nie ma większego sensu. Do słuchania dialogów z filmów na pewno wystarcza, ale nadzwyczajnych przeżyć muzycznych nie należy oczekiwać.

Temperatury

RF710-S03 pod silnym i długotrwałym obciążeniem miejscami nagrzewa się dosyć znacznie, widocznie ciepło nie jest dostatecznie szybko odprowadzane poza obudowę.

Lewa dłoń może momentami poczuć dyskomfort ze względu na wysoką temperaturę po tej stronie laptopa

 

W okolicy „wydechu” bywa gorąco

 

Strona:
32