artykuły

Laptopy dla graczy – test dziewięciu komputerów przenośnych mających dawać przyjemność z grania

Wybawienie dla nałogowca?

109
28 grudnia 2010, 12:00 Tomasz Jadczak
Klawiatura i panel dotykowy

Klawiatura w modelu MSI GT663R jest typu chiclet. Jest bardzo przyjemna w obsłudze. Klawisze mają odpowiedni rozmiar i działają bardzo cicho. Skok jest niewielki, a moment zadziałania – wyraźnie wyczuwalny.

Układ klawiszy jest dobry. Ctrl jest w narożniku, co odpowiada większości użytkowników. Fn zajął miejsce obok niego. Strzałki są duże, oznaczone na czerwono i mają tradycyjny układ. Gracze docenią wyróżnienie klawiszy WASD, które są najczęściej używane w grach (głównie do sterowania postacią). Po prawej stronie producent umieścił sekcję numeryczną. Klawiatura nie jest podświetlana.

Do wad możemy zaliczyć brak sygnalizacji wciśnięcia klawisza Caps Lock, co może utrudnić życie tym, którzy dużo piszą, jednak gracze nie powinni mieć z tym problemu.

Klawiatura w MSI GT663R jest wygodna (kliknij obrazek, aby go powiększyć)


Panel dotykowy

Działanie panelu dotykowego jest poprawne. Gładka powierzchnia umożliwia bezproblemowe prowadzenie palca, co oznacza precyzyjne sterowanie kursorem. Zabrakło funkcji wielodotyku. Poniżej panelu umieszczono długi przycisk, który wielkością prawie dorównuje spacji. Steruje on funkcjami lewego i prawego przycisku myszy. Działa średnio, bo jego użycie wymaga sporej siły. Poza tym należy unikać naciskania środkowej części, bo można wywołać nie tę funkcję, co trzeba. Może to dobrze wygląda, ale jest niezbyt wygodne. Ale dla graczy ocena funkcjonalności panelu dotykowego ma drugorzędne znaczenie.

Mysz

Dołączona mysz pozwala w większości przypadków od razu zrezygnować z używania panelu.

 


Strona:
27