artykuły

Laptopy dla graczy – test dziewięciu komputerów przenośnych mających dawać przyjemność z grania

Wybawienie dla nałogowca?

109
28 grudnia 2010, 12:00 Tomasz Jadczak
Klawiatura i panel dotykowy

Klawisze są duże i wygodne. Ich skok jest mały, a moment zadziałania – dobrze wyczuwalny. Ctrl jest w narożniku, co doceni większość użytkowników. Strzałki górna i dolna są małe, a przez to niewygodne w użyciu. Przyzwyczajenia wymaga też domyślny sposób obsługi klawiszy funkcyjnych F1–F12, bo niezbędne jest wciśnięcie Fn. Standardowo sterują one funkcjami multimedialnymi. Backspace jest duży i łatwo się w niego trafia. Duży jest też Enter (ma poziomy układ). Spacja ma szerokość pięciu klawiszy. Zmieszczono też sekcję numeryczną, co dla niektórych będzie dużym plusem. Zaletą klawiatury jest mała głośność i to, że prawie wcale nie ugina się pod palcami. 

Klawiatura modelu Envy 17-1010ew jest raczej standardowa (kliknij obrazek, aby go powiększyć)

Panel dotykowy jest wyposażony w funkcję wielodotyku. Zintegrowano z nim dwa tradycyjne, dosyć ciche przyciski. Pukając dwukrotnie w lewy górny róg panelu, można go wyłączyć, co jest sygnalizowane przez niewielką, czerwoną diodę.

Panel dotykowy

 

Panel działa bardzo dobrze. Gładka powierzchnia umożliwia płynne prowadzenie palca, a więc precyzyjne sterowanie kursorem. Funkcje wielodotyku działają poprawnie i przewidywalnie.

Strona:
23