artykuły

Laptopy dla graczy – test dziewięciu komputerów przenośnych mających dawać przyjemność z grania

Wybawienie dla nałogowca?

109
28 grudnia 2010, 12:00 Tomasz Jadczak
Klawiatura i panel dotykowy

Urządzenie ma dużą klawiaturę z blokiem numerycznym. O ile samemu działaniu przycisków niewiele można zarzucić (mają niewielki skok, dobrze wyczuwalny moment zadziałania, są ciche) to znaczne uginanie się klawiatury po wciśnięciu guzika irytuje. W tej klasie sprzętu nie powinno to mieć miejsca. Sam układ klawiszy jest dobry, chociaż „ciasny" – przyciski funkcyjne są w bezpośrednim sąsiedztwie numerycznych, itd. Strzałki są małe i niestety niewygodne.

Nad klawiaturą jest niewielki panel dotykowy. Po jego lewej stronie ulokowano wyłącznik, na prawo od niego są kontrolki działania laptopa, a po prawej stronie trzy przyciski funkcyjne. Uruchamiają one panel sterowania, przypisaną funkcję i konfigurator ustawień dźwięku.  

Klawiatura XPS L701x (kliknij obrazek, aby go powiększyć)

 

Poniżej klawiatury jest zwyczajowy panel dotykowy. Ma on funkcje wielodotyku. Pod panelem są dwa przyciski, które obsługują funkcje prawego i lewego przycisku myszy. Działają one miękko i cicho.

Działanie panelu jest dobre. Gładka i wyraźnie wydzielona powierzchnia pozwala na precyzyjne sterowanie kursorem. Również funkcje wielodotyku działają poprawnie.

Strona:
19