artykuły

Laptopy dla graczy – test dziewięciu komputerów przenośnych mających dawać przyjemność z grania

Wybawienie dla nałogowca?

109
28 grudnia 2010, 12:00 Tomasz Jadczak
Klawiatura i panel dotykowy

Laptopy Alienware mają wyjątkowe klawiatury i unikatowy system podświetlenia. Dokładnie opisaliśmy go przy okazji testu Alienware M15x. Kolor światła można zmieniać w programie Alienware Command Center. Klawiatura jest podzielona na cztery części, które można niezależnie od siebie podświetlać różnymi kolorami. Oczywiście, można ustawić jednolity kolor wszystkich klawiszy lub całkowicie wyłączyć tę funkcję.

 

Wielokolorowy efekt podświetlenia klawiatury (zdjęcie z modelu M15x)

 

Klawiatura w modelu z 17-calowym ekranem ma blok numeryczny. Klawisze mają niewielki skok i wyraźny moment zadziałania. Wciskają się cicho i pewnie. Ctrl  jest tam, gdzie powinien być, czyli w rogu (a Fn – tuż obok). Strzałki są duże i wygodne. Blok numeryczny ma tradycyjny układ i dobrze się sprawdza przy wprowadzaniu liczb. Klawiatura ugina się pod naciskiem tylko minimalnie. Wygoda pisania jest bardzo duża.

Klawiatura modelu  M17X10  (kliknij obrazek, aby go powiększyć)

M17X10 ma oczywiście panel dotykowy. Jego działanie uznajemy za poprawne. Przewijanie działa w pionie – wystarczy wodzić palcem w prawej części obszaru aktywnego. Obszar aktywny nie jest wyraźnie oddzielony od pozostałej części obudowy, przez co nie da się wyczuć jego granicy. Wokół panelu widoczne jest podświetlenie, które podobnie jak w przypadku klawiatury można zmieniać. Klawisze działają pewnie i dość cicho. Panel automatycznie wyłącza się po podłączeniu myszy.

Panel dotykowy 

11