artykuły

Test 20 odtwarzaczy multimedialnych, czyli rozprawiamy się z rewolucją

Było ich dwadzieścia, a ostały się jeno cztery

128
17 stycznia 2011, 09:00 Marcin Karbowniczek

Testy – czas uruchamiania

Testy czasu uruchamiania mają dla nas znaczenie drugorzędne. Z jednej strony dobrze jest, gdy film można oglądać już chwilę po wciśnięciu przycisku. Z drugiej jednak czas potrzebny na włączenie tych urządzeń jest zazwyczaj znacznie krótszy niż potrzebny na wybranie filmu i przebicie się przez toporny interfejs. Samo dotarcie do zasobów sieciowych w przypadku wielu odtwarzaczy wymaga kilkuminutowego czekania, chyba że w międzyczasie podłączy się do sieci sprzęt należący do tej samej grupy sieciowej co urządzenie z poszukiwanymi zasobami – wtedy przeglądanie otoczenia sieciowego jest szybkie.

 

 

Uruchomienie sprzętu w czasie krótszym niż 10 sek. można uznać za błyskawiczne. Trzy najlepsze pod tym względem urządzenia zamiast się zupełnie wyłączać, jedynie delikatnie się usypiają, pobierając zwiększoną ilość energii z sieci.

Dwa najgorsze w tej kategorii modele, Verbatim Media Station i Emtec Movie Cube, włączają się 40 sek. i więcej, co da się odczuć jako niepotrzebne opóźnienie. Słabo wypada także LG DP1W, który włącza się przez pół minuty.

29