artykuły

Acer Aspire 5745DG 3D – NVIDIA 3D Vision w kolejnym laptopie

Trójwymiar na kolanka

18
26 listopada 2010, 06:00 Tomasz Jadczak
Klawiatura i panel dotykowy

Laptop ma rozbudowaną klawiaturę (producent określa ją jako FineTip) z blokiem numerycznym. Klawisze mają niewielki skok i wyraźny moment zadziałania. Są bardzo ciche – to jedne z najcichszych, z jakimi się zetknęliśmy. Ich układ będzie odpowiadał większości użytkowników. Ctrl jest w rogu (a Fn – tuż obok), tak jak w komputerach stacjonarnych. Strzałki są, niestety, mniejsze od pozostałych i niewygodne w użyciu. Blok numeryczny ma tradycyjny układ i dobrze się sprawdza przy wprowadzaniu liczb. Klawiatura ugina się pod naciskiem tylko minimalnie. Wygoda pisania jest bardzo duża.

Wyłącznik ma ładne, niezbyt jaskrawe, niebieskie podświetlenie

 

Klawiatura modelu 5745DG 3D (kliknij obrazek, aby go powiększyć)

Acer Aspire 5745DG 3D ma oczywiście panel dotykowy. Ma on funkcje wielodotyku. Pod panelem jest jeden duży przycisk, który obsługuje funkcje prawego i lewego przycisku myszy. Nie jest to sensor, ale działa bardzo cicho (co nie jest regułą w laptopach).

Panel dotykowy

Działanie panelu jest dobre. Gładka powierzchnia umożliwia płynne prowadzenie palca, a więc precyzyjne sterowanie kursorem. Również funkcje wielodotyku działają poprawnie i przewidywalnie.

3