Oprogramowanie
Artykuł
Agnieszka Serafinowicz, Czwartek, 26 sierpnia 2010, 06:15
Wirusy, trojany, backdoory, rootkity, ataki drive-by-downloads, phishing, internetowe oszustwa – kto z nas nie słyszał o cyberprzestępczych zagrożeniach... Ochrona danych powinna być obowiązkiem każdego posiadacza komputera. Nie musi to oznaczać dodatkowych wydatków, czego dowodzi nasz przegląd „antywirusów”. Wspólną cechą wszystkich opisywanych aplikacji jest to, że są oferowane za darmo.

Wszystkie zaprezentowane tu bezpłatne aplikacje zapewniają wystarczający poziom ochrony danych w domowym komputerze. Niektóre z nich wymagają rejestracji, ale także to nie wiąże się z żadnymi kosztami. Uwaga: ten przegląd nie jest porównaniem! Naszym celem było zebranie w jednym miejscu podstawowych informacji o popularnych darmowych programach ochronnych, przydatnych w domowych zastosowaniach. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 

ArcaVir Free Edition

ArcaVir Free Edition to bezpłatna wersja programu antywirusowego firmy ArcaBit, przygotowana specjalnie dla Czytelników portalu Onet.pl. Podczas instalacji programu należy podać swój adres e-mail, na który zostanie wysłany numer licencji. Program jest instalowany z ograniczoną czasowo (do siedmiu dni) licencją startową. Otrzymany numer pełnej licencji należy wprowadzić za pośrednictwem modułu automatycznej aktualizacji przed wygaśnięciem licencji startowej.

Produkt firmy ArcaBit jest wyposażony we wszystkie istotne składniki oprogramowania antywirusowego. Skanowanie na żądanie umożliwia sprawdzenie wybranych plików i folderów lub wszystkich danych przechowywanych na komputerze. Niezależnie można skanować nośniki wymienne. Wbudowany moduł ochrony rezydentnej składa się z monitora antywirusowego oraz uaktywnianego niezależnie skanera HTTP. Przydatnym dodatkiem jest Menadżer procesów, dzięki któremu łatwo można wyświetlić szczegółowe informacje o każdym procesie działającym w systemie, zmienić wybranym procesom priorytet dostępu do mocy obliczeniowej procesora czy natychmiast zakończyć działanie danego procesu. Na uwagę zasługuje również rozbudowany moduł konfiguracyjny programu. Pozwala on elastycznie dostosowywać działanie poszczególnych funkcji aplikacji. Zmiany konfiguracji można chronić hasłem. Silnik antywirusowy tego programu przeszedł poprawnie testy Virus Bulletin przeprowadzone na platformie Windows 7, co potwierdza skuteczność ArcaVira i zgodność tego produktu z najnowszym systemem operacyjnym Microsoftu.

 

Nazwa programu ArcaVir Free Edition
Wersja 2010.0.0.17
Autor/producent: ArcaBit
Licencja: freeware
Język: polski
Platforma: Windows XP/Vista/7

 

Ocena artykułu:
Ocen: 123
Zaloguj się, by móc oceniać
nomud (2010.08.26, 07:22)
Ocena: 4

0%
Pierwszą linią obrony jest firewall w moim mniemaniu
DawidN20 (2010.08.26, 07:27)
Ocena: 80

0%
Pierwszą linią obrony jest mądry użytkownik :)
nomud (2010.08.26, 07:30)
Ocena: 5

0%
DawidN20 @ 2010.08.26 07:27  Post: 406449
Pierwszą linią obrony jest mądry użytkownik :)

Też racja
avalanche (2010.08.26, 07:32)
Ocena: 0

0%
Pierwszy jest zawsze użytkownik, dobry router z odpowiednimi zabezpieczeniami i później twój komputer, gdzie firewall i antywirus to podstawa. Do tego jeszcze jak twój komputer jest w miarę dobry, można dorzucić kilka anti spyware, polecam Malwarebytes ;)
Igloczek (2010.08.26, 07:48)
Ocena: 42

0%
Taki przegląd po nic, przydało by się jakiś testów trochę.
Cokolwiek a nie sama marketingowa gadka.
BuLiNN (2010.08.26, 08:02)
Ocena: 4

0%
Zobaczylem tylko tytul juz wiedzialem ze pani Serafinowicz , zmienila wyglad , zeby wydawalo sie tego wszystkiego duzo duzo wiecej :|
Wedelek (2010.08.26, 08:04)
Ocena: -1

0%
@all Względem antywirusa się zgadzam, ale firewall już nie koniecznie musi być instalowany. Wszystko zależy od zaawansowania użytkownika.Dobra ściana ogniowa nie nadaje się dla typowego Kowalskiego, bo blokuje wszystko, sypie dziesiątkami z początku niepotrzebnych alertów usypiając czujność i w końcu przy próbe faktycznego ataku rzeczony Kowalski z przyzwyczajenia kliknie w 'zezwól'... Dla bardzo zaawansowanych jeśli chodzi o ochronę sieci użytkowników też czasem firewall potrafi przynosić więcej szkód niż pożytków. W moim mniemaniu nadaje się on głównie dla średnio zaawansowanych userów, ale to oczywiście tylko moje zdanie. Jeśli chodzi o samo zebranie tych programów, to jest bez sensu i liczyłem na test.
JKm. (2010.08.26, 08:16)
Ocena: 53

0%
brakuje mi tutaj porównania, co najlepsze, bo nici mi z tego testu jak i tak nie wiem co jest najlepsze.
FAIL
Vesp3r (2010.08.26, 08:38)
Ocena: 2

0%
Antyvirus to ostatnia linia obrony...
Wszystko musi być zabezpieczone juz w projekcie samej sieci jak i świadomosci użytkownika.
Ja na swoim kompie nie mam żadnego antyvirusa.
Działa mi mały serwer który zdalnie skanuje dyski raz w tygodniu i to mi starcza.
Od ponad roku nie wykrył nic na komputerach, a jedynie na podpinanych penach.
Zaloguj się, by móc komentować
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane