artykuły

Wielki test słuchawek dokanałowych – 51 modeli

Życie jest zbyt krótkie, by używać kiepskich słuchawek

140
30 sierpnia 2010, 11:00 Dawid Grzyb

Sleek Audio W1 Kleer

Bezprzewodowy system Sleek Audio jest ciekawostką w naszym teście. Urządzenie jest przystosowane do działania ze słuchawkami Sleek Audio SA6 i SA1 – tylko do nich pasuje. System składa się z dwóch części: nadajnika i odbiornika. W urządzeniu wykorzystano technikę firmy Kleer, dzięki której dźwięk przesyłany do odbiornika połączonego ze słuchawkami nie zostaje zdegradowany. Transmisja sygnału ma jakość nagrań CD, czyli 16-bitową rozdzielczość i częstotliwość próbkowania 44,1 kHz. Tyle teorii. Do jednego nadajnika można podłączyć nawet cztery odbiorniki. Nie mamy zastrzeżeń do budowy odbiornika, ale w nadajniku nie spodobał się nam wtyk 3,5 mm, którego wierzchnia, złota warstwa była wytarta. Producent dodał kabelek z parą wtyków mikro-USB, co umożliwia ładowanie obydwu elementów zestawu równocześnie. Urządzenia mogą działać bez przerwy przez około 10 godzin, co jest niezłym wynikiem. Ich synchronizacja nie przysporzyła nam jakichkolwiek trudności. Podłączenie słuchawek do odbiornika również jest dziecinnie łatwe i szybkie. Należy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy niedogodności związane z kablem w słuchawkach są warte wydania kilkuset złotych.

 

Opakowanie jest spore

Dodatki to tylko te najpotrzebniejsze rzeczy, ale w zupełności wystarczają. Kabel mikro-USB jest zakończony dwoma wtykami, co pozwala jednocześnie ładować nadajnik i odbiornik

Moduł, który podłączamy do swojego odtwarzacza

Nie spodobała się nam jakość wtyku 3,5 mm

Za zaślepką odbiornika znajduje się wyłącznik oraz port mikro-USB

Urządzenie jest nieduże, eleganckie i lekkie

Sleek Audio W1 Kleer
czułość 87 dB
impedancja 50 omów
pasmo przenoszenia 20 Hz – 20 000 Hz
długość przewodu bezprzewodowy
masa 25 g
wtyk pozłacany, prosty
przewód sygnałowy symetryczny
typ przetwornika -
typ słuchawek -

Naszym zdaniem

O bezprzewodowym urządzeniu firmy Sleek Audio można w telegraficznym skrócie napisać, że działa. Po zsynchronizowaniu obydwu modułów ten zakończony wtykiem 3,5 mm został podłączony po kolei do kilku odtwarzaczy. Bezprzewodowe cacko zostało połączone ze słuchawkami Sleek Audio SA6. Montaż SA6 i modułu zakończonego kabelkami trwał dosłownie chwilę. Sprzęt jest poręczny, ale jednocześnie na tyle szeroki, że widać go podczas użytkowania. Naszym zdaniem przewód sygnałowy jest dużo bardziej dyskretnym rozwiązaniem. Najważniejsze jest jednak to, że system bezprzewodowy nie wpłynął w jakikolwiek sposób na odtwarzany dźwięk. Podłączaliśmy przystawkę zakończoną wtykiem 3,5 mm do wielu urządzeń i efekt był za każdym razem taki sam: brak degradacji dźwięku, a tego najbardziej się obawialiśmy. Ale gdy muzyka milkła, syczenie elektroniki było dość wyraźne. Zdarzało się też, że przekręcenie nadajnika dookoła osi powodowało trzaski. Produkt jest drogi, więc warto się zastanowić przed zakupem, czy faktycznie się go potrzebuje. 

Sleek Audio W1 Kleer
Zalety
  • Lekki
  • Możliwe jest ładowanie odbiornika i nadajnika w tym samym momencie
  • Dość duży zasięg
  • Nie obniża jakości dźwięku
Wady
  • Cena
  • Nie do końca ergonomiczny
  • Wtyk 3,5 mm jest kiepskiej jakości
  • Gdy nic nie gra, słychać syczenie elektroniki
Do testów dostarczył:Sonus Mobile
Cena w dniu publikacji (z VAT):około 349 zł
48