CrystalDiskMark
Najpierw oczywiście testy wydajności podczas odczytu i zapisu w sposób ciągły. W obu trochę lepiej wypada Corsair Nova V128. O ile w odczycie musi uznać wyższość nie tylko macierzy dwóch samsungów, ale także modeli Intela, o tyle podczas zapisu szybsze są tylko połączone ze sobą dwa dyski twarde.
Teraz operacje wykonywane w sposób losowy i pliki wielkości 512 kB. Tym razem lepszy jest Kingston. Zwłaszcza podczas zapisu wypadł świetnie, uzyskując identyczną wydajność jak najszybszy model GoodDrive (różnica zaledwie 0,1 MB/s). W odczycie nośniki lądują w środku stawki.
Po zmniejszeniu plików do 4 kB małe zaskoczenie. Tym razem nośniki wypadają bardzo dobrze podczas odczytu, a słabiej w zapisie – zupełnie odwrotnie niż dotychczas. W odczycie Corsair Nova V128 jest wręcz najszybszy. Jednak podczas zapisu jego wydajność mocno spada i jest najwolniejszym z SSD.
Zwiększamy próbkę do 500 MB. Wyniki są podobne jak wcześniej, z tą różnicą, że podczas ciągłego zapisu tym razem z opisywanej dziś dwójki lepiej wypada nośnik firmy Kingston.
W odczycie i zapisie losowym rezultaty są niemal identyczne jak poprzednio. Jedyna różnica to lepsza postawa Corsaira podczas operacji zapisu.
Ostatnie testy to również operacje wykonywane w sposób losowy, ale z wykorzystaniem plików o rozmiarze 4 kB. Jedyną wyraźną różnicą pomiędzy próbkami 50 MB i 500 MB jest słabsza postawa Kingstona podczas odczytu przy użyciu tej drugiej.
- Kingston SSDNow V+ 128 GB
- Corsair Nova V128
- Zestaw testowy
- Testy – HD Tach RW
- Testy – HD Tune Pro
- Testy – CrystalDiskMark
- Testy – Iometer
- Testy – X-bit labs File-Copy Test
- Testy – PCMark Vantage
- Testy – 3DMark Vantage, Adobe Photoshop CS4, uruchamianie systemu
- Testy – Call of Duty: World at War, Crysis Warhead, Wiedźmin
- Testy – WinRAR, kopiowanie, wielozadaniowość
- Podsumowanie
