Technologie i wydarzenia
Artykuł
Paweł Pilarczyk, Środa, 9 czerwca 2010, 17:50

Antec

Antec na swoim stoisku zaprezentował kilka ciekawych obudów komputerowych. Na pewno oryginalnie wygląda ażurowa obudowa LanBoy Air dla graczy. Każdy jej bok to siatka, warto więc pomyśleć o dobrym chłodzeniu gorących komponentów komputera, bo cyrkulacja powietrza w obudowie praktycznie nie istnieje – powietrze lata sobie we wszystkie strony ;-)

 

 

Ciekawym rozwiązaniem jest sposób montowania dysków twardych. Są one zawieszone na gumkach, dzięki czemu żadne wibracje nie są przenoszone z dysków na obudowę komputera.

 

Inną oryginalną konstrukcją jest Antec DarkFleet 85. To duża obudowa stworzona także z myślą o graczach, w której zastosowano ciekawe rozwiązanie: slot na dyski twarde 2,5". Dyski te można instalować i wyjmować bez wyłączania komputera (hot-swap), czyli posługujemy się nimi tak samo jak kiedyś dyskietkami 3,5". Tyle że tym razem zamiast 1,44 MB mamy do dyspozycji nawet 1 TB – zależnie od pojemności użytych dysków.

 

 

 

 

Antec zaprezentował także nową serię zasilaczy dla najbardziej wymagających: High Current Pro. Dostępne w wariantach: 850, 1000, 1200 W, zajmują – według producenta – najwyższą półkę. Świadczy o tym choćby cena: za najmocniejszy model trzeba zapłacić blisko 1,5 tys. zł!

 

Antec ma w swojej ofercie produkty także dla użytkowników notebooków. Naszą uwagę zwrócił bardzo płaski i bardzo lekki zasilacz SNP90 o mocy 90 W, z wtyczkami umożliwiającymi zasilenie chyba większości modeli na rynku.

 

 

 

 

 

Ocena artykułu:
Ocen: 15
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
O autorze
Paweł Pilarczyk
Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Od 15 lat pracuje jako dziennikarz.
Ostatnie publikacje:
Facebook
Ostatnio komentowane