Technologie i wydarzenia
Artykuł
Paweł Pilarczyk, Środa, 9 czerwca 2010, 17:50

Thecus

Thecus specjalizuje się w produkcji serwerów NAS. Nie mieliśmy dotychczas okazji omawiać żadnego produktu Thecus na PCLab.pl, ale obiecano nam serwery do testów, więc wkrótce zaprezentujemy je na swoich łamach.

Naszą szczególną uwagę zwrócił serwer N4200, kierowany do użytkowników domowych lub do małych biur (SOHO). Pierwsze, co rzuca się w oczy to dość duży wyświetlacz OLED, ułatwiający konfigurację urządzenia. Na ekraniku pojawiają się także komunikaty o stanie pracy serwera, a także jego ewentualnych awariach. N4200 wyposażony jest ponadto w drugi wyświetlacz LCD (po lewej), prezentujący status dysków twardych czy stan sieci Ethernet.

Serwer N4200 wyposażony został w bateryjny moduł zasilania awaryjnego BBM (Battery Backup Module). Moduł działa na podobnej zasadzie jak UPS - umożliwia pracę urządzenia przez kilka minut po utracie zasilania głównego. To czas wystarczający na to, by zakończyć wszystkie rozpoczętne procesy zapisu danych.

Urządzenie wyposażone jest w dwurdzeniowy procesor Intel Atom D510 i 1 GB pamięci RAM. Umożliwia montaż do czterech dysków twardych (2,5 lub 3,5"), wszystkie mogą być instalowane i usuwane "na gorąco" (hot swap). Serwer wyposażony został także aż w sześć portów USB 2.0 (host) i dwa gniazda eSATA.

 

Serwer N4200 z wyświetlaczem OLED informującym o stanie urządzenia oraz wbudowanym
akumulatorem, zastępującym UPS. W przypadku awarii zasilania serwer może jeszcze
przez kilka minut działać i zakończyć rozpoczęte operacje zapisu danych

 

Do bardziej wymagających użytkowników skierowane są serwery N7700SAS i N7700PRO, umożliwiające montaż nawet siedmiu dysków twardych. Sercem urządzeń są procesory Core 2 Duo (modelu nie podano), które do swojej dyspozycji mają 4 GB pamięci RAM. Według producenta to najszybsze serwery na rynku, umożliwiające transfer danych z szybkością dochodzącą nawet do 300 MB/s. Serwery są zgodne z technologią 10 GbE (10 Gigabit Ethernet).

 

Wysoko wydajny serwer NAS na dyski SAS
Ocena artykułu:
Ocen: 15
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
O autorze
Paweł Pilarczyk
Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Od 15 lat pracuje jako dziennikarz.
Ostatnie publikacje:
Facebook
Ostatnio komentowane