artykuły

Intel X25-V 40 GB – pierwszy przedstawiciel najnowszej serii tanich nośników SSD firmy Intel

Wolniejszy, mniej pojemny, ale tańszy

104
15 czerwca 2010, 16:15 Sebastian Krzeczkowski

Call of Duty: World at War

Nasz następny test dotyczy wczytywania etapów w grze Call of Duty: World at War. Zarówno poziom Serce Rzeszy, jak i Nieugięty wczytywały się z X25-V 40 GB szybko, podobnie jak z macierzy dwóch takich urządzeń oraz nośnika X25-V G2 80 GB. Trzeba jednak zaznaczyć, że różnice pomiędzy nośnikami SSD są w tym teście bardzo niewielkie, wręcz symboliczne, i na pewno są nieodczuwalne dla użytkownika.

Crysis Warhead

Czas na sprawdzenie, jak najnowszy nośnik Intela radzi sobie podczas instalowania gry. Znając rezultat podobnego testu przeprowadzonego przy użyciu aplikacji Adobe Photoshop CS4, raczej nie byliśmy optymistami. Tak jak przypuszczaliśmy, X25-V 40 GB wypadł bardzo słabo. Powodem jest słaba wydajność podczas zapisu danych. W tym przypadku nawet macierz dwóch takich inteli niewiele poprawia sytuację.

Za to dużo lepiej opisywane dziś produkty wypadły podczas wczytywania etapu Shore Leave. Wyniki nośników SSD w tym teście są do siebie bardzo zbliżone.

Wiedźmin

Biorąc pod uwagę czasy, jakie intele uzyskały w poprzednich testach z tej strony, można było oczekiwać dobrych wyników. Co ciekawe, macierz dwóch X25-V 40 GB jest wolniejsza od pojedynczego nośnika. Potwierdza to sytuację opisaną w artykule „SSD kontra HDD – porównanie wydajności solo, w duecie i w kwartecie”.

11