artykuły

Intel X25-V 40 GB – pierwszy przedstawiciel najnowszej serii tanich nośników SSD firmy Intel

Wolniejszy, mniej pojemny, ale tańszy

104
15 czerwca 2010, 16:15 Sebastian Krzeczkowski

Przejdźmy do testów, które „stworzyliśmy” sami na potrzeby procedury testowej. Są one związane z czasem potrzebnym na wykonanie danego zadania (uruchomienie aplikacji, załadowanie poziomu gry), od momentu jego zainicjowania do zakończenia. Z tego typu zdarzeniami spotykamy się bardzo często podczas pracy przy komputerze.

3DMark Vantage

Pomiary wykonujemy podczas ładowania etapów Jane Nash i New Calico. Zarówno Intel X25-V 40 GB, jak i X25-M G2 80 GB wypadły bardzo dobrze w pierwszym z testów. W drugim było trochę gorzej. Kilka części sekundy udało się urwać macierzy dwóch inteli, dzięki czemu etapy Vantage'a wczytały się z niej najszybciej.

Adobe Photoshop CS4

Nie jest za dobrze. Słaba wydajność podczas zapisu mocno odbija się na czasie, który jest potrzebny na zainstalowanie aplikacji. Bardzo dobrze wypadł Intel X25-M G2 80 GB i macierz dwóch tytułowych bohaterów testu. Szybsze są tylko dwa SSD testowane przez nas ostatnio.

Jeszcze gorzej X25-V 40 GB wypadł w naszym specjalnym teście o nazwie Photoshop Torture Test. 272,3 s to prawie najgorszy czas. Honoru serii próbuje bronić macierz dwóch takich nośników. Stać ją jedynie na zbliżenie się do pozostałych przetestowanych urządzeń Intela.

Uruchomienie systemu

Nośniki SSD do tej pory bardzo dobrze radziły sobie w teście sprawdzającym czas potrzebny na uruchomienie systemu operacyjnego. Nie inaczej było tym razem.

10