artykuły

Logitech Gaming Mouse G500 – nowy, lepszy, dokładniejszy i wygodniejszy Logitech G5

Odświeżanie legendy

65
15 maja 2010, 18:40 Sebastian Krzeczkowski

Testy syntetyczne

Testy syntetyczne tradycyjnie rozpoczynamy od sprawdzenia częstotliwości raportowania zmian położenia myszki. Według producenta G500 może działać nawet przy 1000 Hz i taką wartość możemy ustawić w sterownikach. Opóźnienie powinno więc wynieść około 1 ms. Niestety, zarówno DiMouseHz, jak i Mouse Rate Checker wykazały, że G500 ma problemy z działaniem przy 1000 Hz. Dla użytkownika nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ problem jest całkowicie nieodczuwalny. Możliwe, że zostanie to poprawione w następnej wersji oprogramowania sterującego.

Po zmniejszeniu częstotliwości raportowania do 500 Hz wszystko działa tak, jak powinno. Zalecamy więc korzystanie z tego ustawienia.

Następna kwestia, którą musieliśmy zbadać: czy w G500 występuje zjawisko interpolacji. W tym celu standardowo korzystamy z aplikacji VMouseBenchmark. Sprawdziliśmy trzy rozdzielczości fabryczne oraz dwie nietypowe, wybrane przez siebie. W żadnej z nich wspomniane zjawisko nie występowało. Wiedząc już, że sensor G500 nie jest na nie podatny, przystąpiliśmy do sprawdzenia rzeczywistych rozdzielczości. Myszka firmy Logitech wypadła bardzo dobrze. Różnice pomiędzy rozdzielczościami wskazywanymi przez myszkę a tym, co zmierzyliśmy, wahały się od 0,5 do 1,5%.

3