Technologie i wydarzenia
Artykuł
D. Grzyb, Ł. Marek, P. Pilarczyk, Poniedziałek, 12 marca 2012, 06:00
W sobotę zakończyły się targi CeBIT. Nasi stali Czytelnicy doskonale wiedzą, co to za impreza i że od 10 lat zawsze ją odwiedzamy. Jeśli jednak ktoś z Was dostał swój pierwszy komputer dopiero pod choinkę, to pewnie zainteresuje go fakt, że CeBIT to największe na świecie targi poświęcone nowoczesnej technice. To na Cebicie swoje produkty prezentują tysiące firm, a setki tysięcy zwiedzających zjeżdżają z całego świata, by na własne oczy zobaczyć najnowsze produkty lub by spotkać się z przedstawicielami najbardziej znanych firm branży IT.

CeBIT przytłacza swoim ogromem każdego, kto odwiedza tę imprezę po raz pierwszy. Na wielką powierzchnię wystawienniczą składa się przeszło 20 potężnych hal, między którymi kursują autobusy. W każdej hali swoje stoiska mają dziesiątki, a nawet setki firm, które robią, co mogą, by przyciągnąć do siebie jak najwięcej odwiedzających.

Stali bywalcy targów mają jednak powody do niepokoju. Z roku na rok stają się coraz mniejsze. Z wystawiania się rezygnują kolejne firmy. W tym roku nie było na przykład stoiska Asusa (chociaż firma była obecna: zorganizowała konferencję prasową w pobliskim hotelu), a wielu producentów, takich jak Gigabyte, MSI i AOC, przeniosło się do zamkniętego dla zwykłych zwiedzających obszaru „Planet Reseller”. Niektóre stoiska miały zaledwie kilka metrów kwadratowych i bardziej służyły jako miejsce spotkań biznesowych niż witryna dla nowych wyrobów.

Jest kilka powodów, dla których tak się dzieje. Po pierwsze, wystawianie się na Cebicie jest po prostu bardzo drogie. Wiele firm woli pokazać swoje nowe produkty w internecie, a z potencjalnymi kontrahentami dogadać się telefonicznie czy mejlowo, niż wydawać kilkadziesiąt tysięcy euro na stoisko. Inne stwierdziły, że ich wyroby już nie pasują do specyfiki CeBIT-u, i wolą pokazać je na targach typu CES, MWC czy IFA. Tajwańscy producenci komponentów twierdzą zaś, że uwagę przenoszą na odbywające się w czerwcu targi Computex (na których, oczywiście, też co roku jesteśmy).

Wszystko to nas jednak nie zraziło i na CeBIT wybraliśmy się wyjątkowo silną, bo czteroosobową ekipą. Podczas trzech dni, które spędziliśmy w halach targowych, udało nam się obejrzeć około setki stoisk. Nie wszystkie z odwiedzonych przez nas firm miały do pokazania coś ciekawego. Niektóre prezentowały wyroby, które są już dostępne w sprzedaży lub były już demonstrowane na wcześniejszych imprezach, takich jak MWC, CES, IFA i Computex. Na kolejnych stronach swojej relacji staramy się Wam pokazać głównie gorące nowinki, o których prawdopodobnie jeszcze nie słyszeliście (chyba że na bieżąco śledziliście wszystkie newsy CeBIT-owe w internecie). Zapraszamy.

Ocena artykułu:
Ocen: 15
Zaloguj się, by móc oceniać
kwietas (2012.03.12, 06:26)
Ocena: 0

0%
Fajne foty na koncu, wrzuccie je na swoje profile nk.pl/fb to Wasze laski glowy Wam pourywaja :E
Mich486 (2012.03.12, 06:27)
Ocena: -1

0%
Dyski SSD od OCZ przypominają mi z wyglądu Voodoo2.
kaem999 (2012.03.12, 06:33)
Ocena: 12

0%
LASKI Z OTWIERACZEM DO PIWA REWELACJA! :p:p
JKm. (2012.03.12, 07:21)
Ocena: 1

0%
Niewątpliwie było też kogo chwycić na Cebicie, co potwierdzają fotki na końcu ;)
NE$C@FE (2012.03.12, 07:22)
Ocena: 6

0%
jeśli to najładniejsze Niemki na stanie u nich to lichutko :D
Mich486 (2012.03.12, 07:38)
Ocena: 0

0%
Pamiętacie jak z pół roku temu się ze mną sprzeczaliście czy win 7,5 dostanie aktualizację
do Apollo.
Ja mówiłem że Gates na Twitter napisał że dostanie aktualizację a wy mnie tu napadliście mówiąc że Gates nic nie wie i tak dalej a na Cebit oficjalnie potwierdzili że będą aktualizację także panowie możecie mnie przepraszać:).
Labovsky (2012.03.12, 07:52)
Ocena: 9

0%
NE$C@FE @ 2012.03.12 07:22  Post: 553304
jeśli to najładniejsze Niemki na stanie u nich to lichutko :D


Zdziwiłbyś się, ale niektóre z nich to Polki. Nie powiemy które, co by nie umacniać stereotypów :P

P.S. Dziękujemy bardzo za wszelkie zgłoszenia błędów przez formularz. Za moment wszystko zostanie poprawione :)
Promilus1984 (2012.03.12, 09:22)
Ocena: 7

0%
@up - tak jakby ktoś Helgi nie umiał rozpoznać ;)
qjin (2012.03.12, 09:47)
Ocena: 26

0%
Mało zdjęć z hostessami! :P
Zaloguj się, by móc komentować
Artykuły spokrewnione
O autorze
Paweł Pilarczyk
Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Od 15 lat pracuje jako dziennikarz.
Ostatnie publikacje:
Forum
Facebook
Ostatnio komentowane