artykuły

CeBIT 2012 – relacja z targów

Na Zachodzie bez zmian?

52
12 marca 2012, 06:00 D. Grzyb, Ł. Marek, P. Pilarczyk

Akasa

Stoisko Akasy było skromne, ale miło było odwiedzić tę firmę, bo już kawał czasu o niej nie słyszeliśmy. Ucieszyliśmy się, że na stoisku możemy porozmawiać z rodaczką. Zechciała nam pokazać kilka produktów.

 

W ofercie firmy pojawił się zasilacz Venom Power, wyposażony w modularne okablowanie i z certyfikatem 80 Plus. Wykorzystano też niecodzienny wentylator, którego wirnik ma mieć lepszą wydajność od standardowych.

 

Akasa to dzisiaj nie tylko akcesoria i podzespoły komputerowe, to także funkcjonalne dodatki, niekoniecznie związane z pecetami. Widoczne na zdjęciu poniżej podstawki są wykonane z aluminium, a zapewnią stabilność nie tylko tabletowi czy telefonowi komórkowemu, ale również teczce z dokumentami.

 

Na wystawie znalazł się tylko jeden schładzacz: Venom VOOdOO. To konstrukcja będąca usprawnioną wersją wcześniejszych produktów opatrzonych nazwą Venom. Co dokładnie usprawniono, tego nie wiemy, ale przy najbliższej okazji powrócimy do tego tematu.

 

Zaprezentowano nam nową obudowę skierowaną do graczy. Sporo w niej plastiku, ma okno z boku i przyozdobiono ją jasnozielonymi akcentami. Kolor w środku to oczywiście czerń.

 

Przedni panel wygląda dobrze: dwa gniazda USB 3.0, dwa inne nieco wolniejsze, analogowa regulacja obrotów wentylatorów, wyjścia audio, port eSATA.

 

Jednym z kluczowych elementów obudowy jest jej podświetlenie, które można zmieniać w bardzo szerokim spektrum za pomocą niewielkiego, ale funkcjonalnego pilota. Steruje się nim, wybierając kolory z palety RGB (plus biały; oczywiście nie wszystkie są dostępne). Kombinacji jest bardzo dużo.

 

Na sam koniec pokazano nam kabel SATA, który podobno zwiększa prędkość przesyłu danych. Produkt wyglądał wyjątkowo niepozornie, ale kto wie... Niestety, nie mieliśmy pod ręką platformy testowej, żeby przekonać się, ile jest wart :)

4