artykuły

CeBIT 2012 – relacja z targów

Na Zachodzie bez zmian?

52
12 marca 2012, 06:00 D. Grzyb, Ł. Marek, P. Pilarczyk

Zotac

Stanowisko Zotaca rzucało się w oczy nie mniej niż np. witryna Enermaksa. Co prawda nie zobaczyliśmy wielu nowości, ale za szklanymi szybami ekspozycji było widać spory fragment dorobku firmy. Jej najnowszym produktem jest wyjątkowo mały komputer, o którym nie wiemy praktycznie nic ponad to, co widać na zdjęciach poniżej.

 

Typowy dla Zotaca niewielki komputer z całą pewnością da się przymocować do ściany. Dzięki odpowiedniemu przedłużeniu, które jest zwieńczone odbiornikiem radiowym, będzie można sterować urządzeniem za pomocą pilota.

 

Sprzęt jest naprawdę mały. Chyba trzeba już powoli przyzwyczajać się do tego, że pecety będą coraz mniejsze i mniejsze.

 

Za szybą znalazł się m.in. model ZBOX Blu-ray AD05, wyposażony w Radeona HD 6350, chipset AMD M1 oraz układ E450 tej samej firmy.

 

Najmocniej przykuł naszą uwagę ZBOX Giga ID70 Plus. W całości wykonana z aluminium, minimalistyczna, elegancka obudowa wyglądała wyjątkowo solidnie. Parametry tego minikomputera również wystarczą do tego, do czego został stworzony.

 

Zotac miał do pokazania mniejszą liczbę produktów niż Asus czy Gigabyte, ale to wcale nie oznacza, że było ich niewiele. Nie zabrakło popularnych kart graficznych, płyt głównych, akcesoriów oraz minikomputerów. Producent niewielkimi, lecz pewnymi krokami stworzył markę, która jest nie mniej znana niż dwie wymienione.

38