artykuły

CeBIT 2012 – relacja z targów

Na Zachodzie bez zmian?

52
12 marca 2012, 06:00 D. Grzyb, Ł. Marek, P. Pilarczyk

Thermaltake / Tt eSPORTS

Thermaltake objął swoim stoiskiem własną markę Tt eSPORTS, przez co było jednym z największych (o ile nie największym), jakie widzieliśmy podczas pobytu w Hanowerze. Zazwyczaj było tam głośno oraz tłoczno, bo jak przystało na firmę wspierającą e-sport, odbywały się różne konkursy, pokazy itp.

 

Pamiętacie jeszcze obudowę Thermaltake Level 10 GT? Nie zabrakło także jej. Prawdę mówiąc, wpadaliśmy na nią dosłownie co chwilę. Ale skrzynka na zdjęciach poniżej to jedna z najbardziej udziwnionych konstrukcji, jakie widzieliśmy. Level 10 COD jest wyjątkowa także dlatego, że liczba egzemplarzy to jeden. Nie sposób nie zauważyć przywiązania jej twórcy, Briana Cartera, do marki Call of Duty. Najwyraźniej zainspirowany grą postanowił dać upust swojej fantazji i stworzyć coś oryginalnego. Udało mu się, bo efekt, jaki jest, każdy widzi. Walory wizualne to kwestia mocno dyskusyjna, ale trudno nie zwrócić na to coś uwagi.

 

Przez moment mieliśmy podejrzenie, że to atrapa, bo w skrzynkę wkomponowano lodówkę, a umieszczony na froncie minigun co jakiś czas realistycznie się obracał. Gdzie zatem miejsce na podzespoły? Nie udało nam się dobrać do środka, choć mieliśmy na to ochotę, ale sami rozumiecie – za dużo świadków. W każdym razie jeden z przedstawicieli Thermaltake'a oznajmił nam, że istotnie jest to działający komputer.

 

Nie zabrakło również innych obudów firmy.

 

Jak na markę parającą się e-sportem przystało, Thermaltake wprowadził serię urządzeń przeznaczonych dla graczy lubujących się w stylistyce militarnej. Po raz kolejny ujrzeliśmy model Level 10 GT, ale tym razem jedynie lekko zmodyfikowany. Pokryto go matową farbą w kolorze khaki, czyli popularną zgniłą zielenią.

 

Ale obudowa to zaledwie jeden członek rodziny. Myszka oraz klawiatura są w tych samych barwach, co sprawiło, że cały zestaw już na zdjęciach wygląda nie najgorzej, a w rzeczywistości jest jeszcze lepiej. Szkoda tylko, że gryzoń został pokryty odblaskowym lakierem, bo odrobinę odstaje od reszty.

 

Dla tych, którym naprawdę nie wystarczy granie przez sieć ze znajomymi, firma przygotowała wyjątkowo dużą torbę (zdolną pomieścić, jakżeby inaczej, obudowę Level 10 GT wraz z akcesoriami), dzięki której na LAN party najprawdopodobniej uda się dotrzeć bez uszkodzenia sprzętu.

 

Przedstawiciel Thermaltake'a pokazał nam również nowy schładzacz, chociaż nie zdradził za wiele szczegółów.

 

W praktycznie wszystkich platformach, które zobaczyliśmy, mocno wyeksponowane zostały zasilacze, takie jak ten na zdjęciu poniżej. Potwór o mocy 1475 W, Toughpower XT GOLD, z pewnością nie będzie przydatny komuś, kto dysponuje jedną lub dwiema kartami graficznymi. To modularne cacko, opatrzone certyfikatem 80 Plus Gold, to sprzęt dla entuzjastów najcięższego kalibru.

 

Także słuchawki widoczne na poniższej fotografii były wszechobecne, ale to logiczne, że dwie „rodzinne” marki nawzajem promują się na targach.

 

Level 10 GT po raz trzeci, drodzy Czytelnicy. Dostępna w kolorze czarnym i białym. Swoją drogą, ciekawi nas to, że nie pokazano obudowy Level 10. Mimo że leciwa, znakomicie nadaje się do wyeksponowania w miejscu takim jak CeBIT. No bo gdzie indziej można się nią pochwalić, jak nie w Hanowerze?

 

Seria zasilaczy Toughpower XT nie kończy się na modelach GOLD. Jest jeszcze „edycja zimowa”, która podobnie jak produkty konkurencji ma certyfikat 80 Plus Platinum. Ale to nie wszystko: producent daje aż siedem lat gwarancji.

 

W szklanych gablotach wystawowych znalazło się też kilka rodzajów akcesoriów, chociaż dominowały przenośne ładowarki, przeznaczone głównie do laptopów, które jednak da się łączyć z innymi urządzeniami.

 

Poniższy drobiazg wpadł nam w oko, bo w swojej prostocie wydaje się po prostu genialny. Ładowanie urządzeń przez gniazdo samochodowej zapalniczki? Czemu nie?

Nie zabrakło też przenośnych akumulatorów o zróżnicowanej pojemności. Dzięki nim można naładować każde urządzenie zasilane za pomocą interfejsu USB.

 

Podstawki chłodzące laptopy to raczej rzadki widok, ale jest kilka firm, w tym Thermaltake, które w dalszym ciągu trudnią się ich produkcją.

 

Pokazano też gotowe układy chłodzenia wodnego. To trzy modele serii Water 2.0: Performance, Pro i Extreme. Pierwszy składa się z bloku na procesor, jednej chłodnicy oraz jednego wentylatora. Drugi ma dwa wentylatory oraz dwa razy grubszą chłodnicę. Trzeci ma dwa wentylatory i dwie chłodnice połączone ze sobą.

 

Marka Tt eSPORTS obejmuje także całą masę słuchawek dla graczy i nie tylko. Nie brakowało produktów, które przeznaczone są do słuchania muzyki na ulicy. Ich wygląd nie przemówił do nas, ponieważ mocno przypominają kontrowersyjne urządzenia firmy SkullCandy. No ale o gustach się nie dyskutuje, tym bardziej że te tajwańskie są zupełnie inne od europejskich.

35