artykuły

CeBIT 2012 – relacja z targów

Na Zachodzie bez zmian?

52
12 marca 2012, 06:00 D. Grzyb, Ł. Marek, P. Pilarczyk

SteelSeries

W tym roku SteelSeries nie miała oficjalnego stanowiska, w którym każdy odwiedzający mógłby zerknąć na jej produkty. Ale znalazła się odpowiednia osoba, która odrobinę przybliżyła nam to, co firma ma i będzie mieć w swojej ofercie w najbliższym czasie. Flemming Gyldenhammer – regionalny menedżer sprzedaży, mający pod sobą Europę oraz kilka innych obszarów – ugościł nas w strefie biznesowej CeBIT-u.

Produkty, z których słynie SteelSeries, to sprzęt dla graczy. Co prawda nie zobaczyliśmy żadnych nowości, ale rozmowa ujawniła, na czym firma zamierza się skoncentrować w najbliższym czasie, o czym za chwilę napiszemy.

 

Wyjątkowo udany model Siberia V2 pomimo upływu lat ma się dobrze. Nic dziwnego, że powraca niczym bumerang w coraz to nowszych wcieleniach. Producent najwyraźniej myśli też o grającej płci pięknej, bo wpadły nam w oczy wersje fioletowa i różowa. Pojawiła się również wersja w kolorze białym, określanym przez producenta jako arktyczny, wyposażona w niebieskie podświetlenie.

 

Produkt, któremu już niedługo przyjrzymy się dokładniej, to dostępne od jakiegoś czasu okulary dla graczy. Teoretycznie mają sprawiać, że oczy podczas kilkugodzinnej sesji mają się mniej męczyć. Warto wspomnieć, że SteelSeries Desmo Gaming Eyewear to owoc współpracy z firmą znaną w branży okulistycznej – Gunnar Optiks.

 

Ci z was, którzy interesują się poczynaniami Bizzarda, zapewne wiedzą, że w drugim kwartale tego roku ma się pojawić gra Diablo 3. Jest to najprawdopodobniej najbardziej wyczekiwany tytuł ostatnich miesięcy (jeżeli nie lat), a po krótkiej, jednakże wyjątkowo owocnej przygodzie w wersji beta możemy śmiało napisać po raz kolejny, że jest na co czekać. W każdym razie od jakiegoś czasu są dostępne specjalne wersje podkładek, myszek oraz słuchawek SteelSeries kierowane do miłośników serii. Do tej pory nie mieliśmy okazji przyjrzeć się im z bliska, tym razem jednak wykorzystaliśmy szansę.

 

Ale to nie wszystko, co firma ma do zaoferowania. Dowiedzieliśmy się, że niedługo pojawią się kolejne produkty audio, również skierowane do graczy, w których wyjątkowo duży nacisk położono na jakość brzmienia, tak aby sprzęt był możliwie uniwersalny. Podobno inspiracją dla specjalistów SteelSeries były takie firmy jak AKG. No cóż, pożyjemy, zobaczymy, ale do tej pory urządzenia SteelSeries nie zawodziły pod tym względem.

 

Firma pokazała również nowy kontroler do gier, bezprzewodowy Ion, oraz uniwersalne, nauszne, przenośne słuchawki Flux. Co ciekawe, każdy nausznik ma swoje własne gniazdo o średnicy 3,5 mm. Dzięki temu da się połączyć ze sobą nawet kilka par, oczywiście po to, aby w kilka osób posłuchać tego samego.

34