artykuły

CeBIT 2012 – relacja z targów

Na Zachodzie bez zmian?

52
12 marca 2012, 06:00 D. Grzyb, Ł. Marek, P. Pilarczyk

SilverStone

Firma SilverStone może nie miała imponującego stanowiska, ale pokazała kilka nowych skrzynek, a z rozmowy z przedstawicielem dowiedzieliśmy się, na której linii firma skoncentrowała swoje wysiłki. Otóż SilverStone zamierza przede wszystkim rozwijać ofertę obudów HTPC.

 

Testowana przez nas jakiś czas temu Sugo SG07B doczekała się nowej, mocno odświeżonej wersji. Poprzednia została przez nas doceniona głównie za to, że była zdolna pomieścić nawet największą kartę graficzną, a przy tym nie „ugotować” jej.

 

Jednak kilka rzeczy nie spodobało się nam, m.in. plastikowy, tandetny front. Teraz producent zastosował aluminiową płytę o grubości ponad 1 cm, która waży blisko 1,5 kg! No cóż, od przybytku głowa nie boli. Nie zabrakło „obowiązkowych” już gniazd USB 3.0. Sugo SG08 jest wyposażona w zasilacz o mocy 600 W, czyli po raz kolejny mamy do czynienia z obudową dla graczy.


 

Inną nowością jest obudowa Grandia GD07, czyli w pełni aluminiowa konstrukcja przeznaczona do komputerów biurkowych i HTPC. Zamontowano w niej filtry przeciwkurzowe z perforacjami o nietypowych kształtach. Inżynier SilverStone'a wyjaśnił nam podczas prezentacji suto okraszonej zdjęciami, że to optymalne dla modelu Grandia rozwiązanie, które łączy ciszę oraz dobre odprowadzanie ciepłego powietrza. No cóż, testy to zweryfikują.

 

Oprócz obudów, które są trzonem oferty SilverStone'a, nie zabrakło całej masy różnorakich dodatków oraz niewielkich zasilaczy, w tym 450-watowego cacka, które widać na zdjęciu poniżej, przeznaczonego do komputerów typu SFF.

 

Pamiętacie nasz artykuł o SilverStone Fortress FT03? Nie? Zachęcamy do zapoznania się z nim, bo piszemy w nim o nietypowej skrzynce, która na tegorocznym Cebicie doczekała się wersji mini. Konstrukcja pozostała mniej więcej ta sama. Komuś, kto szuka nietypowej obudowy, a ma niewiele miejsca (i zapewne zasobny portfel), mniejsza wersja FT03 może przypaść do gustu.

 

Nie zabrakło też kilku innych modeli typu HTPC. Grandia, Lascala i Milo mocno się różnią, ale wszystkie trzy są wykonane z dobrych materiałów i z dbałością o szczegóły.

33