artykuły

CeBIT 2012 – relacja z targów

Na Zachodzie bez zmian?

52
12 marca 2012, 06:00 D. Grzyb, Ł. Marek, P. Pilarczyk

Razer

Razer nie pokazał swoich produktów w typowy dla CeBIT-u sposób, ale udało nam się porozmawiać w strefie biznesowej z Torstenem Meierem, menedżerem do spraw PR. Co prawda nie zostaliśmy zaskoczeni żadną nowością, bo o każdej przynajmniej słyszeliśmy, ale mogliśmy zrobić kilka zdjęć.

 

Dookoła gry Mass Effect 3, której recenzję już niedługo przeczytacie na łamach PCLab.pl, jest sporo zamieszania. Razer postanowił wykorzystać siłę tej serii i stworzył kilka produktów, które właśnie z nią się kojarzą. Jednym z nich jest podkładka Razer Vespula, z miękkim, żelowym elementem, dzięki któremu nadgarstek ma się mniej męczyć podczas wielogodzinnych sesji. Produkt jest solidnie wykonany i dwustronny – obydwie warstwy różnią się głównie wizualnie.

 

Mysz Razer Imperator została elegancko pokryta tworzywem, które imituje włókno węglowe. Wyjąwszy kosmetyczne zabiegi produkt z logo N7 nie różni się niczym od zwykłego Imperatora.

Pad Razer Onza Tournament Edition to sprzęt adresowany do posiadaczy konsol. Po raz kolejny mamy do czynienia jedynie z wizualną zmianą. Ale nam wyjątkowo przypadł do gustu, zresztą tak samo jak wszystkie produkty serii N7, głównie za sprawą matowego, ale eleganckiego wykończenia.

 

Razer Chimaera 5.1 to wielokanałowy zestaw słuchawkowy, również przeznaczony dla użytkowników konsoli Xbox 360. Podobnie jak w przypadku pozostałych urządzeń z tej serii wygląd jednym się spodoba, innym – nie, ale naszym zdaniem powłoka à la włókno węglowe jest zdecydowanie lepsza niż „fortepianowa” czerń, która jest niepraktyczna i najczęściej odstrasza.

 

Oprócz produktów z rodziny N7 w witrynie znalazł się jeden rodzynek, na który nasz tester sprzętu audio ostrzy sobie zęby już od dawna. Razer Tiamat to wielokanałowy zestaw słuchawkowy, ale – inaczej niż w większości konkurencyjnych konstrukcji – w każdym nauszniku zamknięto pięć przetworników. Czyżby następca słynnego, popularnego nawet dzisiaj modelu Razer Barracuda HP-1? Zapewne przekonamy się już niedługo.

Ostatnim powiązanym z Mass Effect 3 gadżetem była klawiatura Razer Black Widow Ultimate. Sprawiała wrażenie wyjątkowo starannie i solidnie wykonanej.

29