artykuły

CeBIT 2012 – relacja z targów

Na Zachodzie bez zmian?

52
12 marca 2012, 06:00 D. Grzyb, Ł. Marek, P. Pilarczyk

Pretec

Stoisko firmy Pretec było raczej skromne, ale na nic innego nie liczyliśmy. Akurat ten producent zajmuje się modułami pamięci, a te, jak wiadomo, są raczej nieduże.

 

Naszą uwagę zwróciła karta SDHC o pojemności 32 GB. Model Y5 SD jest bezprzewodowy, co zapewne ułatwiłoby pracę naszemu redakcyjnemu fotografowi. Dostępne będą jeszcze dwie wersje: 8- i 16-gigabajtowa.

 

Oczkiem w głowie osoby zatrudnionej w Pretecu, która z nami rozmawiała, była karta CF o pojemności aż 256 GB. Model CF888X będzie sprzedawany także w trzech mniejszych odmianach: 64- , 128- i 196-gigabajtowej. Producent zapowiada prędkość zapisu nawet do 133 MB/s.

Zobaczyliśmy także czytnik kart pamięci zgodny z interfejsem USB 3.0. Według producenta może on kopiować dane na dysk twardy nawet z prędkością do 100 MB/s. Obsługuje karty: SDXC, microSDXC, CF, MSXC, MS oraz M2.

 

Znalazło się też coś dla tych pań, które przepadają za błyskotkami: cała seria przyozdobionych „klejnotami” gadżetów.

 

Pretec trudni się również produkcją SSD. Ma w swoim katalogu kilka różnych nośników tego typu, którym spróbujemy przyjrzeć się przy najbliższej okazji.

 

W ofercie firmy jest również miejsce dla produktów do zastosowań przemysłowych i profesjonalnych – SRAM oraz FLASH.

 

Przenośne ładowarki sprzedaje chyba każdy producent, niezależnie od tego, na czym się skupia. Pretec nie jest tu wyjątkiem.

27