artykuły

CeBIT 2012 – relacja z targów

Na Zachodzie bez zmian?

52
12 marca 2012, 06:00 D. Grzyb, Ł. Marek, P. Pilarczyk

Modecom

Obok stoiska polskiego Modecoma nie dało się przejść obojętnie. Nie było nie wiadomo jak obłożone nowymi produktami, ale firmowy, krwistoczerwony kolor rzucał się w oczy na tyle skutecznie, że zatrzymaliśmy się na pogawędkę u rodaków. Ostatnimi czasy udało się im zbudować kilka ciekawych urządzeń z segmentu audio i po cichu liczyliśmy na to, że zobaczymy coś więcej. Najwyraźniej załoga umie czytać w myślach.

 

Kluczowym produktem, który postanowiono najbardziej wyeksponować, była para aktywnych kolumn stereofonicznych, najprawdopodobniej następców nagrodzonego przez nas modelu MC-SHF56. Zestaw, który było nam dane obejrzeć, jest od niego sporo większy, chociaż część rozwiązań jest podobna. Najbardziej zwraca uwagę umieszczony na froncie skrzynki otwór basrefleksu oraz wykonana najprawdopodobniej z kewlaru membrana głośnika średnio-nisko-tonowego. Znalazło się też miejsce dla aluminiowego korektora fazy. To może być całkiem niezły produkt, ale czas pokaże, czy było na co czekać.

 

Pokazano nam również dwie nowe klawiatury, w tym jedną skierowaną do graczy. Ta druga jest w stylu „fortepianowej” czerni, który do nas nie przemawia, ale pierwsza to co innego. Dodatkowo można w niewielkim stopniu regulować jej podświetlenie.

 

Modecom przedstawił również bezprzewodowe słuchawki nauszne. Pracownicy podczas rozmowy byli pewni ich możliwości, a cena  nieco nas zaskoczyła, bo będą kosztowały powyżej 500 zł. Na pierwszy rzut oka były solidnie wykonane, chociaż trudno nam coś więcej napisać. Na razie nie znamy ani nazwy modelu, ani parametrów, ale zapewne już w najbliższych dniach będzie wiadomo coś więcej. W każdym razie sprzęt jest całkiem nieźle „wydany”.

 

Firma pokazała również swój tablet, ale także o nim nie możemy wiele powiedzieć. Nie znamy ani danych technicznych, ani szczegółów dotyczących systemu operacyjnego, choć zapewne i tym razem jest to kwestia kilku dni.

 

Na stoisku nie zabrakło również całej gamy zasilaczy z certyfikatami 80+ Bronze oraz 80+ Silver, m.in. modeli serii Green oraz Carbon. Polski producent wystawił też kilka ładowarek do laptopów. Całe targi aż się od nich roiły.

23