artykuły

CeBIT 2012 – relacja z targów

Na Zachodzie bez zmian?

52
12 marca 2012, 06:00 D. Grzyb, Ł. Marek, P. Pilarczyk

LC Power

Firma LC Power jest w naszym kraju raczej mało znana, ale najwyraźniej za granicą jest inaczej, ponieważ stoisko miała niczego sobie. Było duże, wysokie oraz przyozdobione ciekawymi dekoracjami.

 

LC Power trudni się produkcją praktycznie tylko obudów oraz zasilaczy. Jednym z najdroższych jest 1000-watowy Legion X2, który ma certyfikat 80 Plus Gold i którego okablowanie jest prawie w całości modularne.

 

Inny model to 850-watowy Arkangel LC8850II V2.3, któremu przyznano certyfikat 80 Plus Bronze. Również jest to produkt o modularnym okablowaniu.

 

Modularny Prophecy 2, któremu przyznano certyfikat 80 Plus Bronze, do złudzenia przypomina jeden z produktów firmy Hipergroup, 550-watowy Hiper Type-R, który nie jest produkowany od ładnych kilku lat (doczekał się nawet następcy).

 

Zasilacze serii X-Type o mocy 550 W mogą się pochwalić certyfikatem 80 Plus Bronze. Niestety, okablowanie nie jest modularne, ale cena zapewne nie jest wygórowana. W każdym razie sprzęt wygląda nieźle.

 

Na specjalnej, trójkątnej ekspozycji ustawiono obudowy LC Power. Dominuje „fortepianowa” czerń, i to nie tylko na zewnątrz, a mnogość wentylatorów i podświetleń nie pozostawia wątpliwości, że sprzęt jest kierowany do graczy komputerowych.

21