artykuły

CeBIT 2012 – relacja z targów

Na Zachodzie bez zmian?

52
12 marca 2012, 06:00 D. Grzyb, Ł. Marek, P. Pilarczyk

Genius

Stoisko Geniusa było jednym z największych i najbardziej eleganckich spośród tych, które było nam dane oglądać na tegorocznym Cebicie. Na ścianach białych korytarzy, za szklanymi gablotami, firma prezentowała swoje najnowsze produkty, a jej przedstawiciele byli wyjątkowo chętni do rozmowy.

 

Genius Ring Presenter to najprawdopodobniej pilot do sterowania wskaźnikiem myszy za pomocą kciuka, ale to tylko nasze przypuszczenia. Jeżeli są prawdziwe, wyświetlanie prezentacji PowerPointa może stać się łatwiejsze niż dotychczas.

 

W ofercie znalazł się nawet miniprojektor. Ta firma zajmuje się chyba wszystkim... Niestety, tłoczna hala nie sprzyja testowaniu sprzętu, więc na razie jedyne, co pozostaje, to podziwianie, jak produkt został wykonany.

 

Genius ma również markę kierowaną do graczy: GX Gaming. Obejmuje ona m.in. cztery zestawy głośnikowe, z czego dwa, SW-G2.1 3000 i SW-G2.1 1250, to produkty typu 2.1. Trudno nam cokolwiek o nich napisać, nie posłuchawszy ich nawet przez kilka minut. W każdym razie po konstrukcji widać, że wzmacniacz oraz przedwzmacniacz są zamknięte w jednej, niezależnej obudowie. Wizytówką GX Gaming jest skorpion.

 

W skład GX Gaming wchodzą również zestawy słuchawkowe, wielokanałowe i stereofoniczne, o nietypowych nazwach: Cavimanus (zestaw 7.1, najprawdopodobniej z emulowanym trybem wielokanałowym, a nie kilkoma przetwornikami) oraz Lychas. Ten drugi ma głośniki neodymowe o średnicy 50 mm, więc może zaskoczyć.

 

Do marki należy też mysz dla graczy oraz klawiatura. Obydwa urządzenia mają „agresywny” wygląd i tak jak pozostałe są przyozdobione logo skorpiona.

 

Agama to najprawdopodobniej nowa marka Geniusa. Producent nie boi się stawiać dość odważnych kroków na rynku sprzętu AGD. Pozostaje tylko pytanie: co jeszcze zobaczymy po „inteligentnych” odkurzaczach?

 

W ofercie firmy znalazły się nawet niewielkie aparaty cyfrowe. Nie ma to jak wszechstronność, prawda?

 

Ale jeżeli ktoś myśli, że tzw. kompakty to przesada, ciekawe, co powie na to coś poniżej? Kamera do obserwacji własnych włości? No nieźle...

 

Po tym wszystkim widok niewielkich kamer już nie dziwi, z tym że trzy pokazane na fotografii to nie wszystkie.

 

Genius pochwalił się pierwszą na świecie kamerą szerokokątną o rozdzielczości 1080p, oczywiście komputerową. No cóż, nie sprawdziliśmy, ile prawdy jest w tym stwierdzeniu, ale z natury ufne z nas istoty. Tak czy inaczej, nie jest wykluczone, że niedługo zajmiemy się tym urządzeniem.

19