artykuły

CeBIT 2012 – relacja z targów

Na Zachodzie bez zmian?

52
12 marca 2012, 06:00 D. Grzyb, Ł. Marek, P. Pilarczyk

FSP (Fortron)

Stoisko firmy FSP sąsiadowało z witryną Amacroksa. Dla niewtajemniczonych: obydwie firmy to ta sama grupa kapitałowa i ci sami właściciele.

 

Najdroższy zasilacz w ofercie, Aurum 92+, jest konstrukcją o modularnym okablowaniu, która może się pochwalić „platynowym” certyfikatem sprawności.

 

Aurum Xilenser Series to całkowicie pasywna konstrukcja o niebanalnym wyglądzie. Jest to pierwszy taki zasilacz o mocy 500 W, który może pochwalić się certyfikatem 80 Plus Gold.

 

Aurum Pro, choć jego moc wynosi 1200 W, ma „zaledwie” certyfikat Gold.

 

Ładowarki do laptopów (i nie tylko) mogą się spodobać również paniom. Model z poniższego zdjęcia, choć o nieco innym wykończeniu, już Wam przedstawialiśmy.

 

Tym, co najbardziej podoba nam się w zasilaczach firmy FSP, jest stosowane w większości z nich giętkie, płaskie i niezwykle wytrzymałe okablowanie modularne.

 

Modele Hexa oraz Raider to najtańsze zasilacze w ofercie. Jednak za sprawą wykonania trudno się domyślić, że ma się do czynienia z tanimi konstrukcjami. Jednak o ile Raider ma certyfikat 80 Plus Bronze, Hexa – już nie. Choć także w przypadku tego drugiego producent obiecuje sprawność powyżej 80% przy stuprocentowym obciążeniu.

 

Z urządzenia, które widać po lewej stronie poniższego zdjęcia, korzysta nasz redaktor naczelny i bardzo je sobie chwali.

 

Model Galleon Tower to największy, najpojemniejszy i najcięższy UPS w katalogu FSP.

17