artykuły

Sound Blaster World of Warcraft Wireless Headset – rzut oka

Słuchawki MMORPG firmy Creative

44
10 stycznia 2010, 14:30 Dawid Grzyb
Już niedługo firma Creative wprowadzi dość nietypowe słuchawki bezprzewodowe, kierowane na dodatek do specyficznego odbiorcy. To sprzęt, który ma spodobać się fanom najpopularniejszej gry MMORPG (ang. massively multiplayer online role play game), czyli World of Warcraft. Czy Sound Blaster World of Warcraft Wireless Headset faktycznie ma szanse zwrócić uwagę graczy, którzy ostatnio są coraz bardziej wybredni?

Do naszej redakcji dotarło ładne pudełko, które wyraźnie komunikuje użytkownikowi, co znajdzie on wewnątrz. Logo gry World of Warcraft i słuchawki firmy Creative nie pozostawiają wątpliwości, z jakim produktem mamy do czynienia. Sound Blaster World of Warcraft Wireless Headset to sprawdzone połączenie słuchawek oraz karty dźwiękowej. Ponieważ sprzęt łączy się z komputerem tylko dzięki interfejsowi USB, można zapomnieć o jakimkolwiek wykorzystaniu swojej karty w parze z tymi słuchawkami.

Ciekawie wyglądające pudełko

Słuchawki wyglądają niecodziennie. Ich oryginalny i agresywny wygląd sprawia, że łatwo je zakwalifikować jako sprzęt przeznaczony dla gracza. Są wykonane w całości z plastiku. Nauszniki to skóropodobny materiał, który jest bardzo miękki i wygodny. To samo można powiedzieć o gąbce pałąka, która nie uciska głowy nawet po wielu godzinach użytkowania. 

Widoczny na zdjęciu mikrofon daje się bez problemu zdemontować

Co wspólnego mają najnowsze słuchawki firmy Creative oraz gra World of Warcraft? Z boku nausznika zostały umieszczone szybki z emblematami dwóch frakcji występujących w grze: hordy i sojuszu. Boki niepodłączonych słuchawek palą się na przemian światłem w dwóch kolorach: niebieskim i czerwonym. Gdy sprzęt pomyślnie połączy się z niewielkim nadajnikiem, liczba kolorów zwiększa się do 16 mln. Barwy podświetlające znaki frakcji są soczyste i zdecydowanie cieszą oko.  

Słuchawki są naprawdę duże

Obsługa słuchawek jest wyjątkowo prosta, ponieważ jest to sprzęt typu plug and play. Po podłączeniu odbiornika do komputera potrzebna jest dosłownie chwila, aż system operacyjny zakończy proces instalowania nowego urządzenia. Sprzęt nie wymaga sterowników, ale ponieważ mamy do czynienia z układem dźwiękowym zintegrowanym wewnątrz słuchawek, stosowne oprogramowanie znacznie zwiększa możliwości urządzenia. Sterowników na razie nie ma, ponieważ to naprawdę nowy produkt. Dane nam było przetestować słuchawki jedynie w trybie stereo, ale to nie jest nasze ostatnie słowo. Okazały się one produktem na tyle ciekawym, że w niedalekiej przyszłości powrócimy do nich, aby poznać ich możliwości i wszystkie funkcje. Najbardziej doskwierał nam brak jakiejkolwiek wirtualizacji dźwięku, która znacznie urealnia rozgrywkę.  

Konstrukcja ma niewiele wspólnego z poprzednimi modelami słuchawek firmy Creative 

Na razie przetestowaliśmy słuchawki tylko w trzech grach. Słychać, że to produkt firmy Creative. Dźwięk jest neutralny, z wyraźnym naciskiem na niskie częstotliwości, sporadycznie oddalone są średnie i wysokie tony. Podobnie brzmiały modele Arena i HS-1000 tej firmy. Słuchawki nie męczą słuchacza ilością wysokich tonów, ale też nie atakują szczegółowością, a ta mogłaby być nieco większa. Wysokie oraz średnie fragmenty pasma są szczególnie ważne w grach, w których posługujemy się realistycznie odwzorowaną bronią. S.T.A.L.K.E.R., Counter Strike: Source czy Call Of Duty 4 to gry, w których najbardziej interesują nas odgłosy kroków oraz strzałów. Ale dźwięk był wyjątkowo dobrze wypozycjonowany, mimo że nie był wirtualizowany w żadnej z wymienionych gier.

Cena nie jest jeszcze znana, więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wiarygodne informacje i odpowiednie oprogramowanie.  

Kolory powyżej to tylko dwa przykłady spośród dostępnych 16 mln

mASTZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mAST2010.01.10, 14:38
Pierwszy!

Słuchawki fajne - mikrofon - od razu widać, że z naciskiem na TSy, VT i inne, dla poważnych graczy nastawionych na raidy itp :D
LameismynameZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Lameismyname2010.01.10, 14:39
Dobry set dla nolifa :D
korcjanZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
korcjan2010.01.10, 14:47
długi ten art
TelvasZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Telvas2010.01.10, 14:51
mAST @ 2010.01.10 14:38  Post: 336245
Pierwszy!

Słuchawki fajne - mikrofon - od razu widać, że z naciskiem na TSy, VT i inne, dla poważnych graczy nastawionych na raidy itp :D

Nie przesadzaj, mikrofon, jak mikrofon ;)

Moim zdaniem - gadżet + 300 do ceny, +5 do lansu...
Reverse17Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Reverse172010.01.10, 14:59
150 PLN to realna cena według mnie za nie ..
prz3kusZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
prz3kus2010.01.10, 15:04
150x2 pewnie to będzie cena mniej więcej :)
ssk13Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
ssk132010.01.10, 15:05
Słuchawki fajne ale jednak mało użyteczne. Ciekawe czy wykonanie jest lepsze niż w HS1000 które rozpadły mi się wyjątkowo szybko.

A art rzeczywiście bardzo długi. Podchodzi bardziej pod news'a. W dodatku zalatuje trochę artem 'sponsorowanym'
ViolatorZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Autor publikacjiViolator2010.01.10, 15:11
-1#8
ssk13 @ 2010.01.10 15:05  Post: 336255
Słuchawki fajne ale jednak mało użyteczne. Ciekawe czy wykonanie jest lepsze niż w HS1000 które rozpadły mi się wyjątkowo szybko.

A art rzeczywiście bardzo długi. Podchodzi bardziej pod news'a. W dodatku zalatuje trochę artem 'sponsorowanym'


Panowie spokojnie. To tylko rzut oka na sprzęt, o którym za dużo póki co nie wiadomo:) Nie jest mi jeszcze znana jego cena, także ciężko wydać rzetelną opinię, czy kupić, czy nie. Faktem jest, że słuchawki brzmią całkiem nieźle i warto się im przyjrzeć bardziej dogłębnie, jak tylko w nasze redakcyjne rąsie wpadnie stosowne oprogramowanie.
kubexxZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
kubexx2010.01.10, 15:27
No wreszcie duże, bezprzewodowe słuchawki z mickiem. Na to czekałem. Mam tylko nadzieję, że nie okażą się bublem
robciogZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
robciog2010.01.10, 15:36
Czegoś takiego szukałem, niestety gdzieś wyczytałem cenę 100$-150$ więc chyba se odpuszczę... Ja bym wywalił 'świecidełka', dodał solidny kabel i słuchawki idealne :)
Zaloguj się, by móc komentować
1