Technologie i wydarzenia
Artykuł
Redakcja PCLab.pl, Środa, 9 grudnia 2009, 16:36

HTC HD2 dla Danielka

Najfajniejszy prezent pod choinkę, jaki chciałbym otrzymać... Tak naprawdę lista mogłaby być pokaźna, ponieważ takich „najfajniejszych” prezentów jest kilka :)

Wszyscy dobrze wiemy, że każdy facet marzy o... skarpetkach. Pewnie każdy z Was kiedyś je dostał :) Ponieważ skarpetek mi nie brakuje, drugim najfajniejszym prezentem pod choinkę jest to, co widać na zdjęciu poniżej. Aby zobaczyć prezent w całej krasie, a dokładniej: co jest pod spodem, najedźcie na niego myszką ;)Pytanie do męskiej części Czytelników: czego się spodziewaliście? ;) Pod spodem jest telefon, na którego wyświetlaczu widać zdjęcie ;) Tym drugim najfajniejszym prezentem, jaki chciałbym otrzymać pod choinkę, jest HTC HD2 (choć pani ze zdjęcia byłaby ciekawą opcją – mam nadzieję, że moja żona tego nie przeczyta ;)).

Dlaczego taki prezent? Głównie z powodu możliwości tego telefonu (i moich potrzeb) oraz dlatego, że jestem gadżeciarzem.
Po pierwsze, niesamowicie mi się spodobał – jest minimalistyczny i elegancki oraz ma duży wyświetlacz, na którym można zmieścić naprawdę wiele informacji. Mój obecny telefon to SPV M650, którego używam nie tylko do rozmów i wysyłania SMS-ów. Mam na nim skonfigurowaną synchronizację z firmowym serwerem Exchange (poczta) oraz prywatną pocztę, korzystam z nawigacji GPS i rozbudowanej listy kontaktów. Często wykorzystuję Wi-Fi czy Bluetooth (w domu telefon cały czas ma nawiązane połączenie z routerem przez Wi-Fi). Inne wykorzystywane funkcje to YouTube, sterowanie Windows Media Playerem za pomocą KinskyPda, a nawet Word, Excel, czytanie PDF-ów, korzystanie – choć już bardziej sporadycznie – z radia i aparatu. Częściej przeglądam zdjęcia lub filmiki. Raczej nie gram – nie mam gier w telefonie. Jak widać, mnie telefon służy nie tylko do dzwonienia.


Informacje o telefonie:

Oto najważniejsze dane techniczne:
- procesor Snapdragon 1 GHz,
- pamięć ROM – 512 MB, RAM – 448 MB, złącze kart microSD,
- pojemnościowy ekran dotykowy 480 X 800 WVGA, 4,3 cala

- łączność 3G, EDGE, GPRS, Wi-Fi (802.11 b/g, w tym w funkcje routera), Bluetooth ERD v2.1,
- litowo-jonowa bateria 1230 mAh,
- aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli z kontrolą ostrości i flashem,
- radio FM,
- złącze mikro-USB i jack (słuchawkowe),
- GPS, G-Sensor, HTC Footprints, cyfrowy kompas,
- czas rozmowy: WCDMA – do 320 minut, GSM – do 380 minut,
- czas czuwania: WCDMA – do 390 godzin, GSM – do 490 godzin,
- odtwarzanie wideo – do ośmiu godzin,
- odtwarzanie audio – do 12 godzin,
- integracja z serwisami społecznościowymi: Facebook, Twitter, YouTube, HTC Peep do Twittera.

Opis telefonu

HTC HD2 to telefon z dużym wyświetlaczem (4,3 cala), o wysokiej, jak na tę przekątną, rozdzielczości (480×800 pikseli). Dzięki temu możliwe jest przeglądanie zdjęć i oglądanie filmów w bardzo dobrej jakości, a czytanie poczty albo stron internetowych jest bardzo wygodne. Wprawdzie nie jest to pierwszy telefon z takim ekranem, ale niewątpliwie ten ekran jest (przynajmniej dla mnie) wielką zaletą opisywanego modelu. Wyświetlacz jest wykonany w technice pojemnościowej i ma funkcję Multi-Touch. Jak informuje producent, HTC HD2 został stworzony do obsługi dotykowej. Między innymi dzięki temu korzystanie z różnych funkcji telefonu jest łatwe i przyjemne.Procesor to szybki, jak na takie urządzenie, jednogigahercowy Snapdragon. Wydajny procesor i duży ekran oczywiście muszą robić wrażenie podczas użytkowania telefonu.

W telefonie znalazło się kilka rozwiązań, dla których na pierwszy rzut oka ciężko znaleźć sensowne zastosowanie, przykładem czujnik natężenia oświetlenia czy akcelerometr. Wykorzystują je nie tylko niektóre aplikacje, ale też sam system operacyjny telefonu, Windows mobile 6.5 Professional. Ściszanie dzwonka podczas przychodzącego połączenia, gdy telefon zostaje podniesiony, dostosowanie jasności podświetlenia do natężenia światła w miejscu, w którym znajduje się telefon – niby „bajery”, ale po krótkim zastanowieniu okazuje się, że dość użyteczne.Telefon może działać jako punkt dostępowy Wi-Fi (poza tym, że sam może się przyłączać do istniejących sieci), może zatem zapewniać dostęp do internetu wszelkim urządzeniom wyposażonym w ten interfejs (jak notebook czy netbook). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby inne urządzenie korzystało z internetu przez Bluetooth czy kabel USB.

Aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli z podwójną diodową lampą błyskową jest wystarczający w większości sytuacji, kiedy zdjęcie jest wykonywane komórką, a nie przeznaczonym do tego urządzeniem, czyli aparatem :) Lampa błyskowa pozwala doświetlić zdjęcie w ciemniejszych pomieszczeniach. I tu po raz kolejny nie sposób nie wspomnieć o wyświetlaczu: z przyjemnością przegląda się płynnie przewijaną galerię zdjęć w takiej rozdzielczości.

To jest ledwie część możliwości tego telefonu, ale aby poznać go w pełni, trzeba samemu trochę z nim poobcować.


Miałem spory problem: opisać wymarzony prezent pod choinkę. Nie specjalizuję się w telefonach komórkowych, choć większość spotykanych w nich rozwiązań technicznych nie jest mi obca. Wybranie prezentu zajęło mi sporo czasu i szkoda, że nie miałem szansy go przetestować. Ale mam nadzieję, że wywiązałem się z zadania. Kto wie, może taki właśnie prezent znajdę pod choinką? Muszę się pośpieszyć i wysłać list do Mikołaja (a najpierw zastanowić się, co wolę: telefon czy panią Mikołajową ze zdjęcia ;)),
Daniel Kukieła
Ocena artykułu:
Ocen: 22
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane