Multimedia i gadżety
Artykuł
Marcin Karbowniczek, Piątek, 5 lutego 2010, 15:15

Wraz ze wzrostem popularności dużych telewizorów o rozdzielczości HD pojawia się coraz więcej sieciowych, multimedialnych odtwarzaczy wideo. Pod względem konstrukcji wywodzą się one ze świata komputerów, ale dzielnie walczą o miejsce na rynku RTV. Ambicje zastąpienia wszelkich stacjonarnych odtwarzaczy płyt DVD oraz podobnych urządzeń wyraźnie widać w modelu Popcorn Hour C-200 NMT. Jednakże już we wstępie warto zaznaczyć, że znacząco różni się on od wcześniej opisywanych przez nas konkurencyjnych produktów.

Brązowa tektura

Popcorn Hour C-200 Networked Media Tank to odtwarzacz nietypowy, który potrafi zaskoczyć użytkownika. Już na początku, gdy otworzyliśmy paczkę z odtwarzaczem, nieco się zdziwiliśmy. W szarym kartonie do transportu zamiast kolorowego opakowania naszym oczom ukazało się... szarobrązowe tekturowe pudło z rączką.

Nie było to bynajmniej pudełko tymczasowe, ale właściwe opakowanie, z czarnymi nadrukami: logo producenta i listą wybranych funkcji produktu.

Opakowanie to raczej nie przyciągnie wzroku klientów w sklepie, chyba że zwróci na siebie uwagę przez kontrast ze wszystkimi innymi, krzykliwymi i wielokolorowymi pudełkami rywali. W każdym razie opakowanie sugeruje tanią, płaską maszynkę do robienia popcornu, ale rzeczywistość okazuje się zupełnie inna.

Wewnątrz znajduje się urządzenie, ulotka oraz duża, zapinana na rzep, szarobrązowa koperta z narysowanym kubełkiem popcornu.

Czym prędzej ją otworzyliśmy i wysypaliśmy zawartość. Znajdowały się w niej: kabel zasilający, kabel HDMI, antenka, płyta kompaktowa, krótka instrukcja oraz pilot.

Niestety, pomimo obiecującej nazwy i sugestywnego logo nie znaleźliśmy w niej ani ziarenka popcornu :)

Pomimo narastającego głodu szybko zabraliśmy się do podłączania urządzenia, które swoim wyglądem przypominało magnetowid albo po prostu stacjonarny odtwarzacz płyt DVD. Ma porządną metalową, czarną obudowę, ale nie jest bardzo ciężkie.

W tym momencie należy się Czytelnikom pewne wytłumaczenie, gdyż testowana przez nas wersja zawierała kilka dodatków, które nie znajdują się w podstawowym zestawie. Wraz z urządzeniem otrzymaliśmy wmontowany w nie napęd Blu-ray iHOS104 marki Lite-On oraz pendrive o pojemności 2 GB, którego zastosowanie omówimy w dalszej części artykułu.

My zaś wzbogaciliśmy odtwarzacz o 2,5-calowy dysk twardy i kartę sieciową Wi-Fi USB. W standardowym zestawie znajduje się stelaż na dysk twardy 3,5 cala, którego nie wykorzystaliśmy, gdyż znajdował się w nim napęd Blu-ray.

Pisząc o dołączonych akcesoriach, nie można pominąć dużego pilota radiowego, którego przyciski podświetlają się przy naciskaniu.

Ocena artykułu:
Ocen: 6
Zaloguj się, by móc oceniać
Soplus (2010.02.05, 15:22)
Ocena: 8

0%
Ale z ceną to ich porypało chyba. Rozumiem, że ma sporo funkcji itd ale jeśli chodzi o samą markę no to sorki, Harman czy Arcam to to nie jest.
Sebot (2010.02.05, 15:27)
Ocena: 1

0%
Jeśli chcesz mieć coś dobrego to się jednak płaci..
narlen (2010.02.05, 15:53)
Ocena: 3

0%
Za takie opcje u harmana czy pioneera, 4 koła...
Walther (2010.02.05, 16:03)
Ocena: 3

0%
Świetne urządzenie i widać ,że solidnie wykonane.
Jest tylko jeden mankament, jak firma produkująca sprzęt za spore pieniądze i chcąca uchodzić za firmę poważną na rynku mogła nazwać odtwarzać 'POPCORN HOUR'
Przecież to jakieś nieporozumienie :E
wikking84 (2010.02.05, 16:14)
Ocena: 5

0%
w podobnej cenie lub taniej wychodzi samodzielne zbudowanie takiego media center. w dodatku zyskujemy tą przewagę że będzie to urządzenie o znacznie większej funkcjonalności, niż tylko multimedia. poza tym zakup PS3 to koszty ok 1500 zł, a w dodatku na pierwszych wersjach, można było samodzielnie zainstalować sobie własny os w postaci linuxa. widać, ze sprzęt ma duże możliwości, niestety cena może sprawić, że będzie to sprzęt mało opłacalny
Denek (2010.02.05, 16:24)
Ocena: 3

0%
Dodatkowa karta WiFi jest od dawna w sprzedaży detalicznej. 179zł.
carbov (2010.02.05, 17:08)
Ocena: 2

0%
Denek @ 2010.02.05 16:24  Post: 345988
Dodatkowa karta WiFi jest od dawna w sprzedaży detalicznej. 179zł.

Dostawca sprzętu twierdził, że takowa jeszcze nie została wprowadzona do sprzedaży.
Ven (2010.02.05, 17:21)
Ocena: 1

0%
Brakuje mi porównania do PS3 - dokładniejszego :)
Jak dla mnie sprzęt bez sensu, brak obsługi DVD-Audio czy SACD to skandal przy takiej cenie urządzenia.
Pozdrawiam
Zaloguj się, by móc komentować
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane