Multimedia i gadżety
Artykuł
Piotr Wyszkowski, Piątek, 20 listopada 2009, 14:00

Uciszanie Xtreamera

Od poniedziałku można w polskich sklepach kupić radiator, o którym już wspomnieliśmy – cena to 79 zł łącznie z montażem. W tym celu trzeba dostarczyć Xtreamera do sklepu. Cena, jak na kawałek aluminium, jest zabójcza, ale w tej chwili to jedyny w miarę elegancki sposób zapewniający ciche działanie sprzętu.

W komplecie oprócz polskojęzycznej instrukcji znajdziecie saszetkę z pastą termoprzewodzącą:

... polskojęzyczną instrukcję montażu oraz oczywiście sam radiator z paskami taśmy klejącej.

Samodzielny montaż będzie jednak prosty dla każdego, kto składał peceta. Całą procedurę można obejrzeć pod tym adresem. Urządzenie trzeba rozgrzać, odtwarzając film z wyłączonym wentylatorem – na ciepło taśma dwustronna łatwiej puszcza.

Po podważeniu ścianki w zaznaczonym w instrukcji miejscu wąskim śrubokrętem lub nożem odrywamy ją, aż puści fragment taśmy, a następnie przesuwamy nóż wzdłuż obudowy, odrywając całą ściankę. W redakcyjnym Xtreamerze pozostał mały ślad na obudowie po zbyt grubym śrubokręcie.

Po zdjęciu ścianki widać oryginalny radiator. Podważamy go nożem w miejscu pokazanym w instrukcji, i z lekkim pyknięciem odpada od chipsetu – na zimnym układzie taka operacja będzie znacznie trudniejsza do wykonania.

Korzystając z okazji, można przyjrzeć się elektronice urządzenia.

Po przymierzeniu radiatora smarujemy chip pastą, ściągamy papier zabezpieczający taśmę klejącą i przyklejamy radiator do obudowy.

Po zakończeniu warto włączyć film i sprawdzić, czy radiator się nagrzewa. Jeżeli nie, oznacza to, że popełniliśmy błąd i całą operację trzeba powtórzyć. Ciepły radiator schładza urządzenie nawet z zainstalowanym wewnątrz dyskiem, a my możemy rozkoszować się całkowicie bezgłośnym działaniem Xtreamera.

Ocena artykułu:
Ocen: 6
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane