Multimedia i gadżety
Artykuł
Piotr Wyszkowski, Piątek, 20 listopada 2009, 14:00

Wygląd

Xtreamer trafia do nas w ładnym pudełku. Jeśli został kupiony w Polsce, znajdziecie tu jeszcze naklejkę z informacją o zainstalowanej wersji firmware'u i sugestią jej natychmiastowego jego uaktualnienia w przypadku pojawienia się nowej wersji.

Wewnątrz pudełka znajduje się urządzenie, pilot i baterie do niego, zasilacz, podstawka oraz kable kompozytowy i USB. Sam Xtreamer jest mały i lekki – wyjąwszy WD TV Media jest to najmniejszy DMR na rynku. Jego wysokość to 18 cm, szerokość – 8,2 cm, a grubość – 3,2 cm. Obudowa z czarnego błyszczącego plastiku, niestety, doskonale zbiera odciski palców.

 


Urządzenie może stać lub leżeć – dołączona podstawka sugeruje, że producent preferuje to drugie położenie. Z przodu znajdziecie diodę informującą o włączeniu urządzenia: kolor czerwony – wyłączone, kolor brudnozielony (chyba dioda w naszym egzemplarzu jest krzywo przymocowana), a nie, jak w reklamówkach, niebieski – włączone. Z tyłu znajdują się dwa złącza USB typu A. Gdy jedno zajmuje antena Wi-Fi, do drugiego nie każdy pendrive się zmieści. Dostępne jest także złącze typu mini-USB – do podłączenia Xtreamera do peceta w celu skopiowania plików na dysk twardy. Złącza wideo to kompozytowe i HDMI 1.3, audio – stereo analogowe i cyfrowe optyczne. Na samym dole znajdziecie gniazdo RJ-45 (Ethernet 100 Mb/s) i zasilania.

 

 

 

 

Bardzo istotnym elementem wyposażenia jest pilot. Xtreamer nie ma włącznika, można go obsługiwać wyłącznie za pośrednictwem pilota. Nie jest on zły, ale do wygody pilotów do telewizorów dobrych marek sporo mu brakuje: przyciski nie działają zbyt pewnie, czasem trzeba nacisnąć któryś mocniej lub wcisnąć go ponownie. Wielu użytkowników głośno wyraża irytację jakością pilota.

 

Rozwiązaniem problemu jest korzystanie z pilota uniwersalnego (ponoć takie działają lepiej niż oryginalny) lub z… iPhone'a. Począwszy od wersji 2.0 firmware'u, jest możliwe sterowanie z poziomu przeglądarki Safari po wpisaniu adresu //adres ip DMR-a/rc.

Ocena artykułu:
Ocen: 6
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane